پایان خرید تضمینی کلزا و پرداخت ۹۰ درصد از وجه کلزاکاران خراسان‌شمالی

پایان خرید تضمینی کلزا و پرداخت ۹۰ درصد از وجه کلزاکاران خراسان‌شمالی

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی خراسان‌شمالی با اعلام خرید بیش از سه هزار ۶۵۵ تن کلزا از کلزاکاران به ارزش بیش از ۱۰۴۲۴۵ میلیون ریال از پایان عملیات خرید تضمینی کلزا در این استان خبر داد.

«وحیدرضا فریدونی»اظهار کرد: امسال بیش از سه هزار ۶۵۵ تن کلزا از کلزاکاران به ارزش بیش از ۱۰۴۲۴۵ میلیون ریال خریداری شده است که این مقدار نسبت به سال گذشته افزایش ۱۴۷ درصدی تحویل این محصول را در این استان نشان می‌دهد.

به گزارش تجارت‌نیوز،فریدونی افزود: این مقدار کلزا افزون بر ۸۸۰ نفر کشاورز در قالب ۱۴۰ محموله، تحویل شش مرکز خرید در سراسر خراسان‌شمالی شد که با توجه به فسادپذیری بالای محصول با تلاش انجام شده دانه‌های روغنی کلزای خریداری شده طبق دستورالعمل شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران در کمترین زمان به کارخانجات روغن‌کشی ارسال شده است.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی خراسان‌شمالی با اعلام افزایش نرخ خرید تضمیمی کلزا از سوی دولت در سال جاری گفت: در سال زراعی جاری قیمت پایه هر کیلوگرم دانه روغنی کلزا بر اساس مشخص‌های جدول پاکی(شامل دو درصد ناخالصی و ۱۰ رصد رطوبت) مبلغ ۲۸ هزار ۶۶۵ ریال است که نسبت به سال گذشته مقدار ۸۳۵ ریال افزایش داشته است.

فریدونی اظهار کرد: کل خرید محصول در شش مرکز در استان صورت پذیرفت که بیشترین خرید این محصول در شهرستان مانه و سملقان به مقدار بیش از دو هزار و ۸۱۲ تن به ثبت رسیده است.

وی با اعلام پرداخت ۹۰ درصد از بهاء محصول کلزاکاران افزود: تاکنون مبلغ ۹۰ میلیارد ریال از بهاء کلزاکشاورزان استان پرداخت شده است.

 

منبع:ایسنا

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند