تکرار وعده پایان اپیدمی کرونا تا دهه فجر

تکرار وعده پایان اپیدمی کرونا تا دهه فجر

وزیر بهداشت با بیان اینکه دهه فجر ان‌شاءالله پایان اپیدمی کرونا در کشور رقم می‌خورد، گفت: تا دهه فجر تزریق واکسن کرونا به گروه‌های هدف انجام می‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، بهرام عین‌اللهی با حضور در دانشگاه علوم پزشکی بقیهالله(عج) بیان کرد: دهه فجر ان‌شاءالله پایان اپیدمی کرونا در کشور خواهد بود و تا دهه فجر، تزریق دو نوبت واکسن کرونا و دوز بوستر (تقویتی) انجام می‌شود.

وی درباره زمان صدور مجوز اضطراری برای واکسن «نورا» گفت: مجوز مصرف اضطراری برای واکسن نورا با آغاز فاز سوم مطالعات بالینی صادر می‌شود (تسنیم).

عین‌اللهی در حالی این وعده را داده است که به گفته علیرضا زالی، فرمانده ستاد عملیات مدیریت کرونا در کلانشهر تهران تاکنون تنها ۳۳ درصد از جمعیت هدف استان بر مبنای جمعیت ساکن، در برابر کرونا واکسینه شده‌اند که همین رقم هم از میانگین کشوری بالاتر است (ایرنا).

همچنین تا کنون تنها ۱۹ میلیون و ۹۸۲ هزار و ۹۵۴ نفر دُز اول واکسن کرونا و ۱۰ میلیون و ۳۵۵ هزار و ۳۰۰ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده‌اند و مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۳۰ میلیون و ۳۳۸ هزار و ۲۵۴ دُز رسید.

افراد واجد شرایط برای تزریق واکسن حتما در سامانه salamat.gov.ir ثبت نام کنند.

البته در شبانه روز گذشته با تزریق ۸۸۴ هزار و ۸۱۰ دُز واکسن در کشور، رکورد تزریق روزانه واکسن کرونا شکسته شده است (ایرنا).

آخرین اخبار کرونا را در صفحه ویروس کرونا در تجارت‌نیوز بخوانید.

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند