خودروهای مونتاژی سامانه یکپارچه خودرو قیمت خودرو عرضه اولیه
پیشنهاد سردبیر : پیش بینی قیمت طلا و سکه در نیمه دوم سال/ طلا و سکه بخریم؟

پرداخت وام بدون ضامن ۱۰۰ میلیون تومانی/ چه کسانی مشمول هستند؟

معاون وزیر اقتصاد گفت: پرداخت وام بدون ضامن تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان به اقشار کارمندی و بازنشستگان تسهیل شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، چه کسانی مشمول پرداخت وام بدون ضامن ۱۰۰ میلیون تومانی هستند؟

به نقل از تسنیم، ذبیح‌الله سلمانی گفت: با توجه به دستور اکید و صریح وزیر اقتصاد روند پرداخت وام بدون ضامن تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان به اقشار کارمندی و بازنشستگان تسهیل شده و طی یک ماه اخیر فقط ۱۰۰ هزار فقره از این تسهیلات پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه این تسهیلات و وام بدون ضامن برای کارکنان و کارمندان دولتی ارایه می‌شود،‌ اضافه کرد: هیچ مدیر بانکی حق ندارد بابت پرداخت وام‌ خرد از کارمندان یا بازنشستگان ضامن بخواهد و اگر مدیری در این حوزه از دستورالعمل وزارت اقتصاد و دارایی سرپیچی کند، برکنار می‌شود. همچنان که در یک ماه گذشته چند مدیر بانک به دلیل خودداری از پرداخت تسهیلات خرد برکنار شدند.

مردم نگران ضامن نباشند

سلمانی ادامه داد: تمامی دستگاه‌های نظارتی زیر مجموعه وزارت اقتصاد و بانک مرکزی را فعال کردیم تا امر تسهیل در پرداخت تسهیلات خرد را رصد کنند و به همین خاطر مدیران بانکی متخلف در این حوزه خیلی زود شناسایی می‌شوند و مردم از بابت دریافت وام بدون ضامن نگرانی نداشته باشند.

معان توسعه مدیریت وزارت اقتصاد و دارایی با اشاره به فازبندی اجرای طرح تسهیل اعطای وام‌های خرد گفت: در مرحله اول کارمندان و افراد بازنسته می‌توانند از همان بانکی که از آن حقوق می‌گیرند،‌ درخواست وام کنند که برای پرداخت وام ۱۰۰ میلیون تومانی باید یک فقره چک یا سفته بدهند و برای گرفتن وام ۵۰ میلیون تومانی نیازی به همین چک و سفته هم نیست.

سلمانی از اعطای تسهیلات آسان به شاغلان آزاد و بخش خصوصی هم خبر داد و افزود: در مرحله بعدی بنا داریم که به آن دسته از فعالان کسب‌وکارهای خصوصی که خوش‌حساب بوده و به نظام بانکی کشور بدهکار نباشند، تسهیلات بدون ضامن پرداخت کنیم.

نظرات