پرداخت یارانه عید غدیر صحت دارد؟

همزمان با فرارسیدن عید غدیر برخی از رسانه‌ها مساله یارانه و یا عیدی عید غدیر را مطرح کرده‌اند. اما یارانه عید غدیر صحت دارد و قرار است دولت به مردم یارانه و یا عیدی جدیدی بدهد؟

به گزارش تجارت‌نیوز، واریز یارانه یا عیدی به مناسبت عید غدیر صحت ندارد و هیچ یارانه یا مبلغ جدیدی از سوی دولت برای مردم واریز نمی‌شود.

اما علت شکل‌گیری این شایعه چه بود؟

بیش از دو میلیون نفر هنوز یارانه تیرماه خود را دریافت نکرده‌اند. افرادی که جزو جاماندگان یارانه بوده‌اند و حالا دولت وعده داده یارانه آنها تا دوشنبه هفته جاری (عید غدیر) واریز می‌شود. همزمانی واریز احتمالی این یارانه با عید غدیر سبب شده که برخی گمان کنند یارانه عید غدیر پرداخت می‌شود.

علاوه بر یارانه جاماندگان، قرار است تا پایان تیر ماه (هفته جاری) سود سهام عدالت سال ۹۸ و ۹۹ جاماندگان واریز شود. علت دیگری که سبب ایجاد این شایعه شده، همزمانی واریز این سود با عید غدیر است.

براساس پیگیری‌ها یارانه نقدی جاماندگان در بازه زمانی ۲۷ تا ۳۱ تیرماه به حساب جاماندگان واریز می‌شود.

همچنین حدود دو میلیون نفر از جاماندگان سهام عدالت که شماره حساب خود را اصلاح کرده‌اند، تا پایان هفته باید منتظر واریز سود سهام عدالت خود باشند. مبلغ سود سهام عدالت ۵۳۲ هزار تومانی سال ۹۸ حدود ۱۹۰ هزار تومان و سود سال ۹۹ برای همین گروه حدود ۵۸۰ هزار تومان است. این مبلغ برای دارندگان سهام یک میلیون تومانی دو برابر می‌شود. یعنی سود سال ۹۸ حدود ۳۸۰ هزار تومان است و سود سال ۹۹ هم یک میلیون تومان می‌شود.

با این حساب سود یک خانوار چهار نفره بین دو میلیون و ۸۰۰ هزار تومان تا ۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان می‌شود (وابسته مبلغ سهام).

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند