گفتگو تجارت‌نیوز با مدیرعامل کارگزاری آگاه:

سهام ۴۹ هزار نفر در کارگزاری آگاه فروخته شد / از ۱۸ خرداد هیچ فروشی انجام نشده است

سهام ۴۹ هزار نفر در کارگزاری آگاه فروخته شد / از ۱۸ خرداد هیچ فروشی انجام نشده است

به گفته مدیرعامل کارگزاری آگاه، این کارگزاری تنها یک مرحله در روز ۱۸ خرداد ماه سهام عدالت متقاضیان را فروخته که وجه آن در روز چهارم تیر ماه به حساب حدود ۴۹ هزار نفر واریز شده و پس آن هیچ فروشی انجام نشده است.

در هفته گذشته محمدرضا سرافراز، مدیرعامل کارگزاری آگاه در خصوص واریز پول سهام عدالت برای مشتریان خود به تجارت‌نیوز گفت: لیست فروش مرحله اول برای ما ارسال شده و پول بیشتر سهامداران به صورت کامل به حسابشان واریز شده است اما اطلاعات حساب برخی از آنها نواقصی داشت که پولشان برگشت خورده است که در این باره از شرکت سپرده‌گذاری در حال پیگیری هستیم تا این نواقص زودتر برطرف و واریزی‌ها انجام شود.

وی در اظهارات جدید خود فرایند فروش سهام عدالت در این کارگزاری را شرح داد است.

سرافراز گفت: ما توانستیم تنها یک نوبت سهام عدالت مشتریانی که از طریق کارگزاری ما ثبت درخواست کرده‌اند را بفروشیم و بعد از آن فروشی انجام نشده است.

وی در این باره ادامه داد: ما در روز ۱۸ خرداد ماه اولین فروش را انجام دادیم و پس از دریافت لیست سهامداران که حدود ۴۹ هزار نفر بودند وجه آن را در روز چهارم تیر ماه واریز کردیم که پول حدود ۴۰ نفر از آنها به علت نقص در اطلاعات حساب برگشت خورد. همکاران من در حال تماس با این حدود ۴۰ نفر هستند تا شماره حساب و شبا صحیح را دریافت و پول سهامشان را واریز کنند.

مدیرعامل کارگزاری در آگاه پاسخ به این سوال که چرا فقط یک نوبت سهام فروخته شده است؟ گفت: ما برای این که سهام عدالت مشتریان را بفروشیم باید شرکت سپرده‌گذاری مرکزی یکسری از اطلاعات را برای ما بفرستد که تعیین می‌کند می‌توانیم چه سهامی را برای سهامداران بفروشیم، اما هنوز فایل این اطلاعات به دست ما نرسیده است. اطلاعاتی که به ما داده شده سیستم برای فروش قبول نمی‌کند.

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند