اکسکوینو
تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

بورس سرخ‌پوش می‌شود؟

بورس

بورس در هفته اخیر در حدود ۵٫۲۴ درصد رشد کرد. به گفته کارشناسان شاخص در آخرین روزهای پایان سال افت زیادی را تجربه نخواهد کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، بورس هفته گذشته رشد بیش از پنج درصدی داشت و شاخص کل به سطح یک میلیون و ۳۴۸ هزار واحدی رسید.

کارشناسان عقیده دارند که شاخص کل بورس در آخرین هفته سال نزول چندانی را تجربه نخواهد کرد.

علی عصاری، کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با تجارت‌نیوز می‌گوید: بورس تا پایان سال روند منفی سنگینی نخواهد داشت و شاید در هفته آینده شاهد روند خنثی و یا منفی بسیار ضعیف باشیم، در ابتدای سال آینده، مجدداً صعود بازار سرمایه ادامه دارد. در این مقطع، احتمال رشد بازار بیشتر از افت آن است.

وی درخصوص معاملات این هفته توضیح می‌دهد: سه روز نخست هفته جاری، بازار سرمایه روزهای مثبتی داشت و شاخص کل با سه کندل بسیار قوی زد که بانکی‌ها و پالایشی‌ها نقش ویژه‌ای در این حرکت داشتند. در روز سه‌شنبه، بازار استراحت کرد و روز چهارشنبه وضعیت بهتر شد.  بازار ریزش چندانی ندارد و اوج فشار عرضه‌ها مربوط به روز سه‌شنبه بود که با توجه به رشد بازار، فشار فروش از جانب حقیقی‌ها و حقوقی‌ها متوجه بازار سرمایه شد.

بورس از سرخابی‌ها استقبال نکرد؟

این کارشناس بازار سرمایه درخصوص واگذاری سرخابی‌ها گفت: عدم استقبال از سهام دو باشگاه استقلال و پرسپولیس، به دلیل عرضه آن‌ها در زمان نامناسب بود. عده دیگری هم می‌دانستند که شرکت در این پذیره‌نویسی کمکی به باشگاه‌ها نمی‌کند و به همین دلیل در آن شرکت نکردند.

عصاری در نهایت می‌گوید: اکثر کدهای معاملاتی که قصد خرید سهام پرسپولیس و استقلال را داشتند در روز اول این کار را انجام دادند و پس از آن، استقبال چندانی به عمل نیامد. همچنین مسئولان می‌دانند که با طرفداران متعصب دو تیم روبه‌رو هستند و به همین دلیل، هیچ توصیه‌ای و پیشنهادی برای خرید آن نداشتند. برای خرید سهام دو باشگاه، نیاز به هیجان است.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند