پیش‌بینی قیمت دلار امروز 11 دی 99 / شرایط انتظاری در بازار ارز

پیش‌بینی قیمت دلار امروز 11 دی 99 / شرایط انتظاری در بازار ارز

روز چهارشنبه، دلار ۲۰ تومان افزایش قیمت را به ثبت رساند و به بهای ۲۵ هزار و ۷۲۰ تومان رسید. در بازار متشکل هم ۲۵,۴۲۱ تومان ثبت شد. امروز برای قیمت دلار چه پیش‌بینی‌هایی می‌شود؟

به گزارش تجارت‌نیوز، روز چهارشنبه، دلار ۲۰ تومان افزایش قیمت را به ثبت رساند و به بهای ۲۵ هزار و ۷۲۰ تومان رسید. در بازار متشکل هم ۲۵,۴۲۱ تومان ثبت شد. امروز برای قیمت دلار چه پیش‌بینی‌هایی می‌شود؟

در این مورد دنیای اقتصاد نوشت: در فضای کم نوسان روزهای اخیر، بازارساز هم نشانه خاصی بروز نداده است که بگوید به دنبال کاهش یا افزایش شدید قیمت‌هاست. قیمت دلار در صرافی‌های بانکی در روزهای اخیر همواره با فاصله بسیار اندکی از بازار آزاد تعیین شده است؛ به‌طوری‌که هیچ فرصت آربیتراژی برای نوسان گیران به وجود نیامده.

به‌عنوان مثال، دیروز قیمت دلار در بازار آزاد در حوالی ۲۵ هزار و ۷۰۰ تومان بود و بر تابلوی صرافی‌های بانکی نیز قیمت این ارز ۲۵ هزار و ۷۰۰ تومان بود. در واقع یک فرد نمی‌توانست ارز را با قیمت پایین‌تری از صرافی‌های بانکی بخرد و سپس همان را با قیمت بالاتر در بازار آزاد عرضه کند. این در حالی است که چند ماه پیش در همین بازار، صرافی‌های منتخب بسیار شلوغ می‌شدند؛ چراکه افراد به ازای خرید ۲هزار دلار می‌توانستند، ۴ میلیون تومان سود کسب کنند.

شرایط انتظاری در بازار ارز

برخی از تحلیلگران باور دارند که بازار ارز در شرایط انتظاری قرار گرفته است و به همین دلیل هم تغییرات قیمتی و حجم معاملات پایین آمده است. به اعتقاد آنها، بازار در انتظار است که دوران ترامپ به پایان برسد و واکنش دولت جدید آمریکا نسبت به ایران را مورد سنجش قرار بدهند.

برخی انتظار دارند، دولت جدید آمریکا در پی کاهش تنش‌ها بربیاید و مذاکره با ایران را دستور کار قرار دهد. شماری از معامله‌گران امیدوارند با این اتفاق تحریم‌ها برداشته شوند یا تخفیف یابند؛ با این حال، از آن جایی که در وقوع این اتفاق تردید دارند، فعلا در موقعیت فروش قرار نگرفته‌اند و تصمیم گرفته‌اند منتظر نشانه‌های قطعی‌تری باشند.

اخبار مرتبط با دلار را در صفحه اختصاصی ارز و طلا تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند