پیش‌بینی قیمت دلار امروز ۹ اسفند ۹۹

پیش‌بینی قیمت دلار امروز ۹ اسفند ۹۹

در روزهای پنج‌شنبه و جمعه که بازار به‌صورت رسمی تعطیل بود، در معاملات پشت‌خطی،‌ دلار تا محدوده ۲۴‌هزار و ۲۰۰ تومانی عقب نشست. امروز برای قیمت دلار چه پیش‌بینی‌هایی می‌شود؟

به گزارش تجارت‌نیوز، در روزهای پنج‌شنبه و جمعه که بازار به‌صورت رسمی تعطیل بود، در معاملات پشت‌خطی،‌ دلار تا محدوده ۲۴‌هزار و ۲۰۰ تومانی عقب نشست. امروز برای قیمت دلار چه پیش‌بینی‌هایی می‌شود؟

در این مورد دنیای اقتصاد نوشت: از روز سه‌شنبه جهت بازار عوض شد و قیمت طی دو روز حدود ۸۰۰ تومان رشد کرد. بخش بزرگی از این افزایش مربوط به روز چهارشنبه بود که اسکناس آمریکایی با ۵۰۰ تومان افزایش به بهای ۲۵ هزار و ۳۵۰ تومان رسید. با وجود رشد دو روز انتهایی هفته، دلار در اولین هفته اسفندماه ۲/ ۲ درصد از ارزش خود را از دست داد.

عده‌ای از فعالان با توجه به بازدهی هفتگی منفی، باور داشتند‌ روند افت تدریجی دلار آغاز شده است. آنها اعتقاد دارند، معامله‌گران در حال سودگیری از خریدهای قبلی خود هستند و احتمال افت دلار تا محدوده ۲۳ هزار و ۸۰۰ تومان را مطرح می‌کنند.

در مقابل، گروه دیگری بر بازگشت دلار در روز انتهایی هفته به کانال ۲۵ هزار تومانی تاکید دارند. از نگاه گروه دوم، تثبیت دلار بالای محدوده ۲۵ هزار و ۲۰۰ تومانی می‌تواند زمینه‌ساز ورود خریداران جدید به بازار شود. از نگاه آنها، اخبار سیاسی به گونه‌ای نیست که سمت و سوی انتظارات را کاهشی نگه دارد.

در صورتی‌که دلار بتواند مرز ۲۵ هزار تومان را حفظ کند و سکه نیز بالای ۱۱ میلیون تومان باقی بماند، خبری از ورود فروشندگان جدید به بازار دلار و سکه نخواهد شد. عاملی که موجب‌شد بازار ارز و سکه در معاملات پشت‌خطی نزولی شود، تقویت گمانه‌زنی‌های مربوط به پرداخت دارایی‌های ارزی ایران در کره‌جنوبی بود.

اخبار مرتبط با دلار را در صفحه اختصاصی ارز و طلا تجارت‌نیوز بخوانید.

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند