تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

پیش‌بینی بازارهای دلار، طلا و سکه/ نگاهی به بازارهای مالی ۲۵ تیر ۱۴۰۱

بازدهی بازارها در دی ماه 1401

امروز ۲۵ تیر ۱۴۰۱ دلار صرافی ملی نسبت به روز پنجشنبه افزایشی سه تومانی را تجربه کرد. روند طلا نیز افزایشی و روند سکه کاهشی بود.

به گزارش تجارت‌نیوز، امروز قیمت دلار صرافی ملی افزایش کمی را تجربه کرد. قیمت طلا و قیمت سکه نیز روند معکوسی را پشت سر گذاشتند؛ طلا افزایشی و سکه کاهشی بود.

پیش‌بینی بیت‌کوین

باید دید که آیا در روزهای آینده با جدی‌تر شدن اخبار رکود در آمریکا، شرایط در بازار رمزارزها به چه سمتی می‌رود. هنوز به عقیده بسیاری از تحلیلگران شرایط برای تصمیم‌‌گیری درباره آینده بیت‌کوین زود است و باید صبر کرد تا شرایط حاکم بر بازار نیز مساعدتر شود.

به طور کلی انتشار اخبار مربوط به تورم و بالاتر رفتن آن نسبت به انتظارات بازار و تحلیلگران، میتواند موجب عرضه‌های سنگینی بر شاخص‌های سهامی و بیت‌کوین ‌شود.

به‌دلیل احتمال افزایش نرخ بهره در آمریکا احتمالا بیت‌کوین یک اصلاح دیگر در پیش دارد.

پیش‌بینی بورس

کاویان عبداللهی، کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با تجارت‌نیوز گفت: معاملات فردای بورس نه منفی است و نه مثبت. یعنی نمی‌تواند انتظار منفی یا مثبت شدن چند هزار واحدی شاخص را داشت و معاملات نسبتا روی مدار تعادل حرکت خواهد کرد.

پیش‌بینی دلار

جواد فلاحیان، کارشناس بازارهای مالی درباره نرخ دلار گفت: درحال حاضر به دلیل اینکه شاهد افزایش نرخ بهره بین‌بانکی هستیم، دولت درحال ایجاد شرایط رکودی در بازار است. این مساله باعث شد نرخ ارز در محدوده‌ای ثابت بماند و به دلار نیمایی نزدیک شود.

او ادامه داد: به‌نظر می‌آید فاصله بین دلار نیمایی و دلار آزاد درحال کاهش است. از سوی دیگر مهم‌ترین عاملی که باعث صعود قیمت دلار در بازار آزاد شد، افزایش نقدینگی بود.

فلاحیان همچنین بیان کرد: اکنون سیاست‌ها به سمتی است که فنر دلار را به سمت فشرده شدن پیش می‌برد و از یک مقطعی به بعد این فنر آزاد می‌شود. به‌طور کلی روند دلار در بلندمدت صعودی است.

پیش‌بینی طلا

مریم محبی، کارشناس بازارهای مالی در گفتگو با تجارت‌نیوز بیان کرد: در جامعه جهانی شاهد قدرت گرفتن شاخص دلار هستیم. تا جایی که ارزش آن به بالاترین حد در ۲۰ سال گذشته رسید.

او ادامه داد: این اتفاق باعث کاهش ارزش انس جهانی طلا شد. علاوه بر این صندوق‌های طلا مثل SPDR و بانک‌های مرکزی کشورهای مختلف اقدام به فروش طلا در هفته‌های گذشته کردند و با خرید اوراق قرضه آمریکا میزانی از دارایی‌های خود را به‌عنوان پشتوانه انتقال دادند.

این کارشناس همچنین بیان کرد: انتظار می‌رود قدرت گرفتن دلار تاثیری منفی بر ارزها در تمام جهان داشته باشد. از سوی دیگر در ایران وضعیت ناپایدار مذاکرات وین باعث شد قیمت دلار افزایش یابد.

محبی گفت: اکنون ارزش انس جهانی رو به کاهش است. البته کاهش قیمت انس آنقدر در مقابل قیمت دلار قدرت ندارد. با وجود اینکه کاهش قیمت طلای جهانی وجود دارد، اما در بلندمدت کاهش چشمگیر طلا در بازار داخلی را نمی‌توان متصور بود.

آخرین اخبار از تحولات بازارها را در صفحه گزارش بازارهای تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند