پیش‌بینی قیمت طلا امروز ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

پیش‌بینی قیمت طلا امروز ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

بهای هر اونس طلا در بازار جهان دیروز ۱۱ دلار کاهش یافت و در بازار ایران هر گرم طلای ۱۸ عیار نسبت به روز پنج‌شنبه با ۲۲ هزار تومان کاهش به ۹۶۶ هزار تومان رسید. امروز برای قیمت سکه و طلا چه پیش‌بینی‌هایی می‌شود؟

به گزارش تجارت‌نیوز، بهای هر اونس طلا در بازار جهان امروز ۱۱ دلار کاهش یافت و در بازار ایران هر گرم طلای ۱۸ عیار نسبت به روز پنج‌شنبه با ۲۲ هزار تومان کاهش به ۹۶۶ هزار تومان رسید. رئیس اول اتحادیه طلا با اشاره قفل شدن معاملات پیش‌بینی می‌کند که قیمت طلا فردا تغییری نمی‌کند.

به گفته محمد کشتی‌آرای، با تداوم کاهش قیمت سکه، حباب سکه باز هم تخلیه شد و به ۲۰۰ هزار تومان رسید.

البته برخی از فروشندگان طلا هم بر این باورهستند که کاهش قیمت سکه مقطعی است و ممکن است با باز شدن واحدهای صنفی طلا و سکه دوباره صعودی شود؛ این در حالی است که نایب رئیس دوم اتحادیه طلا این فرضیه را رد می‌کند و معتقد است سکه دیگر گران نمی‌شود اما ممکن است اندکی نوسان قیمت داشته باشد.

گفتنی است امروز هر گرم طلا ۱۸ عیار با ۲۲ هزار تومان کاهش به ۹۶۶ هزار تومان رسید. سکه طرح جدید با ۱۸۰ هزار تومان کاهش با قیمت ۹ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان معامله شد.

دنیای اقتصاد درباره آینده بازار طلا و سکه نوشت:

تداوم کاهش سکه ۹ میلیونی

با توجه به کاهش اونس جهانی و افت ۵۰۰تومانی نرخ ارز نسبت به آخرین معاملات هفته گذشته، قیمت طلا و سکه در معاملات روز شنبه نیز کاهش یافت. به دلیل تشدید بیماری کرونا، تعطیلی بازار برای هفته چهارم تمدید شد و بر همین اساس‌، نبود تقاضا روند نزولی قیمت طلا و سکه را بیشتر کرد. در سایه نبود تقاضا حباب انواع سکه در حال تخلیه کامل است به‌طوری‌که حباب‌سکه طرح جدید از ۶۰۰هزار تومان ابتدای سال به ۳۴هزار تومان رسید.

تا زمانی‌که سیگنال‌های مثبت از سمت برجام ادامه داشته باشد طلا و سکه در شیب نزولی حرکت خواهد کرد و چنانچه توافقی صورت بگیرد سرعت کاهش قیمت‌ها بیشتر خواهد شد. به همین ترتیب روز گذشته هر قطعه سکه تمام‌بها‌رآزادی ۹میلیون و۷۵۰هزار تومان معامله شد که کاهش‌۲۰۰ هزار تومانی را در قیاس با آخرین قیمت نشان می‌دهد.

نخستین رشد ماهانه طلا۲۰۲۱

در پی ناتوانی اونس طلا در شکستن مرز‌۱۸۰۰ دلار با وجود افزایش فشارهای تورمی، سیاست‌های پولی فوق تسهیلی و تمایل دولت آمریکا به هزینه بیشتر، عصبانیت زیر پوست بازار طلا خزیده است. بهای هر اونس طلا در معاملات روز جمعه با ۰۳/ ۰ درصد کاهش، در ۱۷۶۹ دلار بسته شد و برای کل هفته ۶/ ۰ درصد کاهش ثبت کرد. اما در ماه آوریل حدود ۳درصد رشد قیمت نشان داد که نخستین رشد ماهانه قیمت طلا در سال ۲۰۲۱ بود.

با این حال بسیاری از تحلیلگران می‌گویند تست مجدد سطح حمایتی اخیر می‌تواند نیروی خرید جدیدی در بازار ایجاد کند. این فلز ارزشمند با رقابت شدید از سوی مس، بازارهای سهام و حتی بیت‌کوین روبه‌روست و این بازارها شاهد روند صعودی قابل‌توجهی هستند. در حال‌حاضر ریسک‌پذیری قوی در بازار وجود دارد و هیچ‌کس نمی‌خواهد طلا را نگه دارد.

اخبار مرتبط با طلا را در صفحه اختصاصی ارز و طلا تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند