اکسکوینو

پیش‌بینی قیمت طلا امروز 12 آبان 99

تجارت نیوز

قیمت طلا گرمی 18 عیار در بازار آزاد دیروز یکشنبه ۱۱ آبان ماه با 62500 تومان افزایش، با قیمت یک میلیون و 236 هزار و 500 تومان معامله شد. این رشد اندک در قیمت سکه نیز قابل مشاهده بود. اما امروز بازار طلا چه وضعیتی خواهد داشت؟

به گزارش تجارت‌نیوز، دو سیگنال کاهش قیمت دلار داخلی و کاهش قیمت طلا در بازار جهانی ممکن است قیمت طلا امروز را تحت تاثیر قرار دهد.

پیش‌بینی قیمت دلار در امروز 12 آبان ماه حاکی از ارزانی احتمالی این ارز است.

اما در بازار جهانی طلا اوضاع چطور است؟

طبق گزارش دنیای اقتصاد، طلا آخرین هفته اکتبر را با نوسان شدید قیمت سپری کرد و ماه گذشته را در پایین مرز ۱۹۰۰ دلار به پایان برد. بهای هر اونس طلا در معاملات روز جمعه بازار آتی نیویورک در ۱۸۷۹ دلار و ۹۰ سنت بسته شد و برای کل هفته بیش از 5/ 1 درصد کاهش نشان داد که سومین کاهش هفتگی متوالی بود و همچنین 8/ 0 درصد کاهش ماهانه در اکتبر را به ثبت رساند. بازار طلا در آستانه پر رویدادترین هفته سال، نفس خود را در سینه حبس کرده است. فضای طلا شاهد حجم بسیار اندک معاملات است و سرمایه‌گذاران در انتظار کنار رفتن ابهامات، در حاشیه بازار قرار گرفته‌اند. در نخستین هفته نوامبر، علاوه بر انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، نشست سیاست پولی بانک مرکزی آمریکا برگزار می‌شود و آمار مهمی شامل اشتغال ماهانه اکتبر آمریکا منتشر خواهد شد که بر بازار طلا تاثیرگذار است.

اما علاوه بر این‌ها، دنیای اقتصاد در گزارشی دیگر نوشته است: مساله‌ای که می‌تواند سیگنالی برای بازار سکه به حساب آید، قیمت کشف شده برای سکه در بورس کالا بود.

سکه طرح جدید که روز شنبه در بورس کالا کمتر از 12 میلیون و 400 هزار تومان قیمت خورده بود روز گذشته افزایش قیمت را تجربه کرد و هر قطعه سکه بورسی 13 میلیون و 300 هزار تومان قیمت‌گذاری شد. این یعنی، معامله‌گران بورسی هم انتظار افزایش قیمت سکه را در روز‌های اخیر دارند.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند