سیگنال اونس جهانی و نرخ ارز در بازار سکه / پیش‌بینی قیمت طلا و سکه امروز ۲۰ شهریور ۱۴۰۰

سیگنال اونس جهانی و نرخ ارز در بازار سکه / پیش‌بینی قیمت طلا و سکه امروز ۲۰ شهریور ۱۴۰۰

با افزایش قیمت دلار، ‌سکه امامی نیز در مسیر صعودی قرار گرفت و با ۲۰ هزار تومان رشد به محدوده ۱۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان رسید. به گفته فعالان، افزایش قیمت سکه امامی در شرایطی صورت گرفت که بهای اونس طلا در بازارهای جهانی در مسیر نزولی قرار داشت.

به گزارش ، با افزایش قیمت دلار، ‌قیمت سکه امامی نیز در مسیر صعودی قرار گرفت و با ۲۰ هزار تومان رشد به محدوده ۱۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان رسید. به گفته فعالان، افزایش قیمت سکه امامی در شرایطی صورت گرفت که بهای اونس طلا در بازارهای جهانی در مسیر نزولی قرار داشت.

در صورتی که اونس طلا به زیر محدوده هزار و ۷۹۰ دلار برود، سکه کار دشواری برای ادامه روند صعودی دارد. با این حال، ‌در صورتی که فلز گران‌بهای داخلی بتواند خود را بالای محدوده ۱۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان حفظ کند، ‌خریداران بیشتری وارد بازار خواهند شد.

تاثیر تحولات افغانستان بر بازار طلای ایران

ایوب اکبری‌پور، با بیان اینکه در هفته‌ای که گذشت شاهد تغییرات چندانی در قیمت‌های داخلی نبوده‌ایم اما در حوزه تحولات و نوسانات جهانی، هر اونس جهانی طلا با افت ۲۹ دلاری روبه‌رو شده است؛ افزود: بازارهای جهانی هفته گذشته با قیمت ۱۸۲۹ دلار برای هر اونس طلا هفته را به اتمام رساندند اما امیدواری‌ها برای بالا رفتن قیمت اونس جهانی در روز بازگشایی بازارها در ابتدای هفته (دوشنبه) وجود داشت.

وی افزود: دلایلی همچون نگرانی‌ها از بابت کندی رشد اقتصای به سبب شیوع بیشتر ویروس کرونا دلتا و تاثیر آن در بازار کار، نگرانی از بابت آماری که قرار بود سازمان NHD‌ (سازمانی که میزان درآمد اشتغال‌های غیرکشاورزی را ارائه می‌دهد) منتشر کند و همچنین نگرانی از بابت افزایش نرخ بیکاری در آمریکا پیش‌بینی‌ها برای بازارهای جهانی را به این سمت و سو کشانده بود که هر اونس طلا تا ۱۸۵۰ دلار هم بالا خواهد رفت، که اونس طلا به این رقم نرسید.

دنیای اقتصاد نوشت:

قیمت اونس طلا در معاملات روز پنجشنبه تحت تاثیر کاهش ارزش دلار بار دیگر به کانال ۱۸۰۰ دلاری بازگشت. ارزش دلار پس از آن افت کرد که برخی اعضای بانک مرکزی آمریکا تردیدهایی در مورد برنامه این بانک برای کاهش کمک‌های مالی و حمایتی در انتهای سال جاری به وجود آوردند.

به گفته برخی کارشناسان، اقتصاد آمریکا هنوز به‌طور کامل از بحران خارج نشده و اختلالات زنجیره‌های تامین و کمبود نیروی کار همچنان مشکلاتی به وجود آورده که نیازمند حمایت است. این اظهارات گمانه‌زنی‌ها در مورد افزایش تورم را بالا برده و باعث محبوبیت بیشتر طلا برای سرمایه‌گذاران می‌شود. اما روند صعودی طلا در معاملات دیروز ادامه نیافت و این فلز گرانبها نتوانست در مسیر صعودی خود استوار بماند و شاهد تزلزل قیمت شد. به این ترتیب اونس طلا در ساعت ۱۹:۳۰ دیروز به وقت تهران به ۱۷۹۷ دلار معامله شد.

آخرین اخبار حوزه ارز، طلا و سکه را در صفحه طلا و ارز تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند