اکسکوینو

پیش‌بینی قیمت طلا امروز 27 مهر 99

تجارت نیوز

با بسته شدن بازار‌ها، روز پنجشنبه قیمت اونس جهانی طلا با 8 دلار افزایش به 1909 دلار رسید. اما امروز برای بازار طلا چه پیش‌بینی‌هایی می‌شود؟

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت طلا روز پنجشنبه در بازار آزاد، یک میلیون و 491 هزار و 59 هزار تومان معامله شد. اما باید قیمت طلا و سکه امروز چگونه پیش می‌رود؟ آیا روند افزایش دارد؟

در همین رابطه ابراهیم محمدولی، رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: چنانچه بانک مرکزی بازار ارز را مدیریت کند، بازار طلا و سکه در کوتاه مدت به آرامش خواهد رسید. فعلا قیمت دلار و انس جهانی بر قیمت سکه و طلا نقش پر رنگی داشته است. چنانچه بعد از ماه صفر قیمت دلار کاهش یابد قیمت سکه و طلا هم افت خواهد کرد.

همچنین دنیای اقتصاد در این مورد نوشت: پیش‌بینی‌های متفاوتی درباره آینده بازار ارز و سکه در هفته‌جاری وجود دارد. عده‌ای باور دارند، بازار به روال هفته‌های قبل به افزایش خود ادامه خواهد داد، این در حالی است که گروه دیگری اعتقاد دارند، بازارساز در هفته‌جاری به رینگ ارزی خواهد آمد و با عرضه خود قیمت‌ها را در مسیر نزولی قرار خواهد داد.

اگر روند قیمت دلار تغییر کند، احتمالا سکه نیز مسیر کاهشی را در پیش خواهد گرفت و در این بین، سهم افت سکه‌های کوچک‌تر مانند نیم سکه و ربع سکه بیشتر خواهد شد. این دو فلز گرانبها حباب زیادی را طی هفته‌های اخیر به‌دست آورده‌اند. ربع سکه در هفته‌ای که گذشت، بیش از ۱۷ درصد افزایش قیمت را به ثبت رساند و نیم سکه هم بالای ۱۲ درصد افزایش یافت.

چنین افزایش‌هایی هماهنگی با روند قیمت دلار و اونس طلا نداشت و همین عامل به حباب نیم سکه و ربع سکه اضافه کرد. در چنین شرایطی می‌توان گفت، معامله‌گران نیم سکه و ربع سکه روی قیمت‌های بالاتری برای دلار و اونس طلا حساب باز کرده‌اند و در صورتی که برخلاف انتظار آنها، به‌عنوان مثال، دلار کاهشی شود، احتمال ریزش بیشتری برای دو سکه کوچک‌تر بازار وجود دارد.

همچنین اقتصادنیوز نیز نوشت: با بسته شدن بازار‌ها، روز پنجشنبه قیمت اونس جهانی طلا با 8 دلار افزایش به 1909 دلار رسید. بالاترین قیمت لحظه‌ای دیروز 1909 دلار و پایین ترین آن 1889 دلار بود. تحلیل‌های فنی برای روز آینده توصیه به خرید را نشان می‌دهند.

این توصیه‌ها در حالی است که به گفته تحلیل‌گران بنظر نمی‌رسد که تا تصویب محرک‌های مالی و روشن شدن وضعیت انتخابات که 3 نوامبر یا 13 آبان برگزار می‌شود، قیمت طلا افزایش یا کاهشی چندان داشته باشد و در محدوده کنونی در نوسان باشد. از نگاه برخی معامله‌گران بازار طلا تا میانه پاییز صبر می‌کند تا حداقل سرنوشتی یکی از عدم قطعیت‌های پیش رو تصویب شود. از نگاه معامله‌گران برای بازار طلا محرک‌های مالی می‌تواند خبر مهمی باشد زیرا با افزایش نرخ تورم اونس طلا به عنوان یک پناهگاه اهمیت بیشتری می‌یابد و می‌تواند قیمت طلا را بالاتر ببرد.

خوش‌بین‌ها امیدوارند پس از تعیین تکلیف انتخابات آمریکا بازار طلا مجددا رونق پیدا کند به طوری که در ابتدای زمستان به مرز دو هزار دلار نزدیک شود.

اما بدبین‌ها می‌گویند سرعت احیای اقتصاد از انتظارات بالاتر است و با رونق اقتصاد طلا سوخت چندانی برای صعود ندارد. البته این گروه هم اعتقاد دارد در میان مدت و با وجود کرونا طلا کماکان پناهگاه سرمایه ها به حساب می آید. در روزهای اخیر دو میلیاردر مطرح جهان که تا کنون وارد بازار طلا نشده بودند از سرمایه گذاری خود در این بازار خبر داده اند. دلیل چنین سرمایه‌گذاری بدبینی به آینده عنوان شده است.

اخبار مرتبط با طلا را در صفحه اختصاصی طلا و ارز تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند