تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

پیش‌بینی بازار طلا در هفته آینده / قیمت طلا کاهشی می‌شود؟

پیش‌بینی بازار طلا در هفته آینده / قیمت طلا کاهشی می‌شود؟

خرید و فروش طلا و سکه در بازار متوقف شده است. گویا مردم منتظر نتیجه مذاکرات هستند. آیا طلا در هفته دوم دی ارزان می‌شود؟

به گزارش تجارت‌نیوز، انس جهانی طلا تا روز چهارشنبه حدود شش دلار کاهش یافت. این در حالی است که در روز پنج‌شنبه روند افزایشی به خود گرفت. حالا یک روز مانده به آغاز سال نوی میلادی انس جهانی طلا گران شد.

روز پنج‌شنبه (۹ دی ۱۴۰۰) طلا در بازار ایران نیز تحت تاثیر افزایش قیمت دلار و انس جهانی طلا اندکی نوسان افزایشی به خود گرفت.

با این حال همچنان تقاضایی برای خرید طلا در بازار ایران دیده نمی‌شود. به گفته فروشندگان طلا معامله‌گران گویا منتظر نتیجه نهایی مذاکرات هستند.

تقاضا برای خرید طلا در بازار وجود ندارد

دبیر هیات مدیره اتحادیه طلای تهران با اشاره به پیش‌بینی خود از بازار طلا گفت: در پنج روز اخیر انس جهانی طلا حدود شش دلار کاهش یافت و قیمت طلا در بازار ایران نوسان عجیبی نداشته است. چنانچه هفته آینده اتفاق‌های خوشایندی در حوزه سیاست و اقتصاد رخ دهد، احتمالا طلا ارزان می‌شود.

نادر بذرافشان به تجارت‌نیوز توضیح داد: علی رغم اینکه بازار راکد است و قیمت طلا و سکه تغییرات قابل چشمگیری ندارد اما تقاضایی برای خرید مصنوعات طلا در بازار دیده نمی‌شود.

او اظهار کرد: بازار طلا روند آرامی دارد. بی‌شک نتیجه اتفاق‌های سیاسی در بخش اقتصاد اثرگذار است. فعلا مردم نسبت به خرید طلا و سکه عقب‌نشینی کردند و منتظر نتیجه مذاکرات هستند.

قیمت انواع سکه چند؟

اتحادیه طلا قیمت هر قطعه سکه طرح جدید را ۱۳ میلیون و ۱۲۰ هزار تومان اعلام کرده است. نیم سکه نیز شش میلیون و ۸۵۰ هزار تومان قیمت دارد. ربع سکه و سکه گرمی هر یک با قیمت سه میلیون و ۸۰۰ هزار تومان و دو میلیون و ۳۰۰ هزار تومان در حال داد و ستد هستند.

براساس گزارش اقتصاد نیوز، بانک مرکزی آمریکا از بازار جهانی طلا پیش‌بینی ارائه کرده است. بانک سرمایه‎‌گذاری جی پی مورگان قیمت طلا در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۲ را ۱۵۲۰ دلار در هر اونس پیش‌بینی کرده است.

برای مطالعه بیشتر خبر قیمت طلا ۱۰ دی ۱۴۰۰ را بخوانید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند