رئیس اتحادیه طلا تهران در گفتگو با تجارت‌نیوز:

پیش‌بینی قیمت طلا فردا / مردم برای خرید طلا پول ندارند!

پیش‌بینی قیمت طلا فردا / مردم برای خرید طلا پول ندارند!

رئیس اتحادیه طلای تهران می‌گوید: تقاضایی برای خرید طلا و سکه در بازار وجود ندارد. علت نبود تقاضا این است که مردم برای خرید طلا پول ندارند. پیش‌بینی می‌شود قیمت طلا فردا هم جزیی نوسان داشته باشد.

به گزارش تجارت‌نیوز، امروز قیمت طلا و سکه به دلیل افزایش شش دلاری قیمت انس جهانی و نوسان قیمت دلار مجدد گران شد. هر چند در بازارهای داخلی تقاضایی برای خرید طلا و سکه وجود ندارد اما قیمت انواع سکه رشد داشت.

در بازارهای بین‌المللی انس جهانی طلا نسبت به دیروز با شش دلار افزایش با قیمت یک هزار و ۸۹۹ دلار معامله شد. قیمت دلار هم جزئی بالا رفت و به قیمت ۲۵ هزار و ۷۰۰ تومان رسید.

به گفته رئیس اتحادیه طلای تهران، چنانچه اتفاق خاصی در حوزه اقتصاد و سیاست رخ ندهد ممکن است فردا قیمت طلا و سکه جزئی نوسان کاهشی یا افزایشی داشته باشد.

ابراهیم محمدولی معتقد است: تقاضایی برای خرید طلا و سکه در بازار وجود ندارد. علت نبود تقاضا این است که مردم برای خرید طلا پول ندارند. البته عده‌ای هم هستند که همچنان انتظار دارند، قیمت طلا ارزان‌تر شود. معمولا هر چه به پایان سال نزدیک می‌شویم باید تقاضا برای خرید طلا بیشتر شود و این در حالی است که امسال تقاضایی برای خرید طلا وجود ندارد.

روز گذشته نادر بذرافشان، دبیر هیات مدیره اتحادیه طلای تهران گفته بود: «مردم به جای خرید طلا، نظاره‌گر هستند. پیش‌بینی می‎‌شود قیمت طلا فردا (یعنی امروز) مجدد روند نزولی داشته باشد. هر چند که این کاهش قیمت جزئی است.»

رئیس اتحادیه طلای تهران درباره وضعیت بازار طلا به تجارت‌نیوز گفت: بازار طلا به آرامش رسیده است. زمانی که وضعیت بازار آرام است این نوسان جزئی قیمت طلا و سکه طبیعی است.

قیمت سکه چقدر گران شد؟

محمدولی در ادامه با اشاره به قیمت انواع سکه اظهار کرد: قیمت طلای ۱۸ عیار نسبت به روز گذشته سه هزار تومان افزایش یافت و با نرخ یک میلیون و ۱۵۵ هزار تومان معامله شد. سکه طرح جدید اما ۱۵۵ هزار تومان گران شد و به قیمت ۱۱ میلیون و ۸۵۵ هزار تومان رسید.

همچنین امروز قیمت نیم سکه، ربع سکه هر یک ۲۰ هزار تومان افزایش یافت. نیم سکه امروز با قیمت شش میلیون و ۲۰۰ هزار تومان معامله شد. ربع سکه هم نسبت به آخرین معاملات با قیمت چهار میلیون و ۲۰۰ هزار تومان فروخته شد.

قیمت سکه گرمی اما باز هم رکورد شکست. قیمت سکه گرمی با ۲۳۴ هزار تومان افزایش به قیمت دو میلیون و ۵۶۴ هزار تومان رسید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند