نایب رئیس اول اتحادیه طلا و جواهر تهران در گفتگو با تجارت‌نیوز:

احتمال ادامه روند کاهشی بازار / قیمت طلا تا انتخابات آمریکا چه می‌شود؟

احتمال ادامه روند کاهشی بازار / قیمت طلا تا انتخابات آمریکا چه می‌شود؟

نایب رئیس اول اتحادیه طلا و جواهر تهران می‌گوید قیمت طلا تا انتخابات آمریکا نوسان دارد و ممکن است قیمت طلا فردا اندکی کاهش یابد.

به گزارش تجارت‌نیوز، با توافق ایران و عراق و احتمال واردات دلار از این کشور، بازار ارز واکنش مثبتی نشان داد. به طوری‌که قیمت دلار با 300 تومان کاهش به 31 هزار و 700 تومان رسید. قیمت طلا و سکه نیز امروز روند کاهشی داشتند.

با این حال آیا ممکن است قیمت طلا تا انتخابات آمریکا روند کاهشی داشته باشد؟ نایب رئیس اول اتحادیه طلا و جواهر تهران معتقد است قیمت سکه و طلا در صورتی ارزان می‌شود که اولا دلارهای بلوکه شده ایران در کشورهای دیگر آزاد شود؛ دوم اینکه این دلارها به درستی روانه بازار شود و التهاب قیمت را کاهش دهد. اما اگر چنین نشود قیمت دلار و سکه مجددا نوسان خواهد داشت.

در ادامه نایب رئیس اول اتحادیه طلا و جواهر تهران در پاسخ به این پرسش که نوسان قیمت طلا تا کجا پیش می‌رود؟ به تجارت‌نیوز گفت: امروز به دلیل خبرساز شدن واردات دلارهای ایران از عراق بازار طلا واکنش مثبتی از خود نشان داد، به طوری که سکه با 385 هزار تومان کاهش با قیمت 16 میلیون و 290 هزار تومان معامله شد. قیمت طلا هم با 26 هزار تومان کاهش رقم یک میلیون و 467 هزار تومان را ثبت کرد. انس جهانی طلا هم با 20 دلار کاهش به قیمت یک هزار و 903 دلار رسید. معتقدیم قیمت طلا تا انتخابات آمریکا نوسان دارد و ممکن است قیمت طلا فردا هم کمی کاهش یابد.

مسعود یزدانی با اشاره به حباب قیمت سکه اظهار کرد: فعلا حباب سکه یک میلیون و 700 هزار تومان است. سکه قدیم امروز با قیمت 15 میلیون و 350 هزار تومان معامله می‌شد. نیم سکه با قیمت هشت میلیون و 900 هزار تومان فروخته شده است. ربع سکه و سکه گرمی نیز به ترتیب با قیمت شش و سه میلیون تومان خرید و فروش شده است.

اخبار مرتبط با طلا را در صفحه اختصاصی طلا و ارز تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند