نایب رئیس اتحادیه طلا تهران در گفتگو با تجارت‌نیوز:

پیش‌بینی قیمت طلا فردا 27 آبان 99 / واکنش بازار جهانی طلا به دومین واکسن کرونا

پیش‌بینی قیمت طلا فردا 27 آبان 99 / واکنش بازار جهانی طلا به دومین واکسن کرونا

نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران می‌گوید: چنانچه نسخه‌های جدید واکسن کرونا رونمایی شود، کاهش قیمت طلا ادامه‌دار است. پیش‌بینی می‌شود چنانچه مدیریت بانک مرکزی باز هم در بازار ارز تقویت شود قیمت طلا مجدد فردا ارزان می‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت انس جهانی با اعلام خبر رونمایی از دومین واکسن کرونا توسط آمریکا با 14 دلار کاهش با قیمت یک هزار و 876 دلار در بازارهای بین‌المللی خرید و فروش می‌شود.

به گفته نایب رئیس اتحادیه طلای تهران کاهش قیمت دلار، کاهش شدید تقاضا و انس جهانی باعث شده که بازار طلا روند آرامی داشته باشد. پیش‌بینی می‌شود چنانچه مدیریت بانک مرکزی باز هم در بازار ارز تقویت شود قیمت طلا مجدد فردا ارزان ‌شود.

خرید و فروش طلای آب شده متوقف شد

مسعود یزدانی معتقد است علاوه بر سه عنصر حساس در بازار طلا یعنی قیمت طلا، میزان تقاضا و انس جهانی روند فعالیت ناجا در توقف معاملات طلا در اتاق‌های مجازی به بازار طلا آرامش داده است. چندی پیش بخش اقتصادی ناجا در قلع و قمع کردن سفته‌بازها نقش داشت که عملا روند خرید و فروش طلای آب شده و سکه در اتاق‌های مجازی متوقف شد.

نایب رئیس اتحادیه طلا به ورود سفته‌بازها در بازار طلا اشاره کرد و به تجارت‌نیوز گفت: از 95 درصد سفته‌بازها تنها پنج درصد این افراد عضو اتحادیه طلا بودند و مابقی این دلالی‌ها در شهرهای مختلف کشور انجام می‌گرفت.

روز گذشته هم ابراهیم محمدولی، رئیس اتحادیه طلای تهران در پیش‌بینی بازار طلا اعلام کرد: «قیمت طلا عملا به روند بازار ارز بستگی دارد. اگر نظارت‌های فعلی در بازار تقویت شود، ممکن است قیمت طلای 18 عیار به گرمی کمتر از یک میلیون تومان برسد.»

حال باید منتظر ماند و دید که آیا با رونمایی از دومین واکسن کرونا قیمت طلا مجدد ارزان خواهد شد؟ در این باره یزدانی اظهار کرد: چنانچه نسخه‌های جدید واکسن کرونا رونمایی شود، کاهش قیمت طلا ادامه‌دار است.

قیمت سکه چقدر کاهش یافت؟

او در ادامه با اشاره به قیمت انواع سکه اظهار کرد: قیمت طلای 18 عیار با 12 هزار تومان کاهش با نرخ یک میلیون و 170 هزار تومان معامله شد. سکه طرح جدید نیز با کاهش 250 هزار تومانی نسبت به دیروز با قیمت 12 میلیون و 450 هزار تومان فروخته شد.

همچنین نیم سکه هم با کاهش 100 هزارتومانی به قیمت شش میلیون و 600 هزار تومان داد و ستد شد. ربع سکه نیز با کاهش 100 هزار تومانی با قیمت چهار میلیون و 500 هزار تومان فروخته شد و قیمت سکه گرمی با 50 تومان کاهش با قیمت دو میلیون و 600 هزار تومان معامله شده است.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند