تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

پیش‌بینی قیمت طلا تا پایان تیر/ مردم در عروسی‌ها بدلیجات هدیه می‌دهند!

پیش‌بینی قیمت طلا تا پایان تیر/ مردم در عروسی‌ها بدلیجات هدیه می‌دهند!

مصنوعات طلا آنقدر گران شده که برخی برای خرید کادوی عروسی نقره یا بدلیجات هدیه می‌دهند. دبیر هیات مدیره اتحادیه طلای تهران با اعلام این خبر گفت: کاهش قدرت خرید باعث شده در مراسم‌ عروسی برخی خانواده‌ها مجبور شوند به جای طلا سرویس نقره یا بدلیجات هدیه بدهند.

به گزارش تجارت‌نیوز،  فعالان بازار طلا می‌گویند که بازار نقره و مس رونق گرفته و خرید طلا در بازار به شدت کاهش داشته است. آنها به کاهش قدرت خرید مردم در بازار طلا اشاره می‌کنند و می‌گویند گرفتاری‌های معیشتی آن قدر زیاد شده که برخی خانواده‌ها سرویس نقره یا بدلیجات را جایگزین سرویس طلا کرده‌اند.

دبیر هیات مدیره اتحادیه طلا هم با تایید این موضوع به تجارت‌نیوز گفت: تعداد زیادی از عروس‌های ایرانی سرویس نقره را به جای سرویس عروسی می‌خرند.

نادر بذرافشان ادامه داد: افزایش تقاضا برای خرید نقره و بدلیجات باعث شده که بازار طلا به طور چشمگیری راکد شود و البته نوسان مدام قیمت‌ها بسیاری از مردم را هم از معاملات طلا ترسانده است و به همین دلیل دیگر طلا نمی‌خرند.

او درباره پیش‌بینی خود از وضعیت بازار طلا هم گفت: با توجه به کاهش نسبی قیمت دلار و آزاد شدن پول‌ها بلوکه شده ایران از چند کشور به نظر می‌رسد هفته آینده قیمت طلا روند کاهشی داشته باشد.

برای مطالعه بیشتر خبر فروش طلای کمتر از ۱۸ عیار را بخوانید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند