پیش‌فروش بلیت‌های اتوبوس نوروزی از ساعت ۲۴ امشب

پیش‌فروش بلیت‌های اتوبوس نوروزی از ساعت ۲۴ امشب

مدیرکل دفتر مسافری سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای گفت: پیش فروش بلیت‌های اتوبوس ایام نوروز از تاریخ ۲۵ اسفند تا ۱۶ فروردین از ساعت ۲۴ امشب در سایت‌های معتبر عرضه می‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، داریوش باقرجوان، مدیرکل دفتر مسافری سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای با بیان اینکه پیش‌فروش بلیت‌های نوروز از ساعت ۲۴ امشب بر سایت شرکت‌های حمل‌ونقل جاده‌ای قرار می‌گیرد، اظهار کرد: پیش‌فروش بلیت‌های نوروز به صورت حضوری و غیرحضوری انجام می‌شود و در ایام پیش‌فروش سرویس‌های عادی و سپس سرویس‌های فوق‌العاده انجام می‌شود.

باقرجوان با بیان اینکه سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای طبق وظیفه خود و همانند سال‌های گذشته پیش‌فروش بلیت‌های خود را انجام می‌دهد، افزود: پیش‌فروش‌های تمامی بلیت‌ها به شهرهای مختلف از ساعت ۲۴ امشب روی سایت قرار خواهد گرفت و طبق دستور وزیر راه و شهرسازی در صورتی که مسافران پیش از این بلیت‌ها را برای مقاصد مختلف خریداری کرده بودند بدون کسر جریمه می‌توانند استرداد کنند.

مدیر کل دفتر مسافری سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای توضیح داد: طبق دستور وزیر راه و شهرسازی تمامی بلیت‌ها در صورت در خواست مسافران برای کنسلی بدون کسر جریمه استرداد خواهد شد و آژانس‌ها و شرکت‌های حمل و نقل حق دریافت مبالغ اضافی را نخواهند داشت.

باقر جوان با اشاره به اینکه ظرفیت‌ها برای پیش‌فروش بلیت‌های نوروزی از ۲۵ اسفند تا ۱۶ فروردین سال ۹۹ خواهد بود، گفت: در این بازه زمانی سرویس ارائه می‌شود و در صورت درخواست مسافران سرویس‌های فوق‌العاده هم ارائه می‌شود.

مسافران نگرانی بابت کمبود بلیت نداشته باشند

او ادامه داد: مسافران هیچ نگرانی و یا دغدغه‌ای برای نبود بلیت نداشته باشند و سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای از تمام ظرفیت‌های خود برای ارائه بلیت‌ها و ناوگان استفاده خواهد کرد.

مدیر کل دفتر مسافری سازمان راهداری درباره قیمت بلیت اتوبوس‌ها هم گفت: همانند سال گذشته برای بازه زمانی ۲۵ اسفند تا ۱۶ فروردین قیمت‌ها را ۱۰ تا ۱۲ درصد افزایش خواهیم داد و بعد از اتمام تعطیلات به حالت عادی باز خواهیم گرداند.

باقر جوان اظهار کرد: برای ایام نوروز و ۱۲ هزار و ۹۰۰ دستگاه اتوبوس ۳۲ هزار دستگاه مینی‌بوس و ۴۱ هزار دستگاه سواری کرایه در نظر گرفته شده است. مسافران در این ایام نگران نباشند و اتوبوس‌ها در چند سرویس فوق‌العاده برای جابجایی مسافران را ارائه می‌دهند.

ارائه خدمات به مسافران به صورت غیرحضوری

مدیرکل دفتر مسافری سازمان راهداری بیان کرد: برای جلوگیری از افزایش شیوع ویروس کرونا کرده‌ایم و سعی کرده‌ایم ارائه خدمات به صورت غیر حضوری را افزایش دهیم.

او با اشاره به اینکه طبق پروتکل‌های وزارت بهداشت تمامی پایانه‌ها و اتوبوس‌ها ضدعفونی می‌شوند و تمامی شرکت حمل‌ونقلی موظف هستند بر اساس بخشنامه که ارائه شده همکاری‌های لازم را به وزارت بهداشت انجام دهند.

مسافران مشکوک به کرونا اجازه خارج شدن از شهرها را ندارند

باقر جوان با اشاره به اینکه در همین زمینه چندین بار در روز اقدام به ضدعفونی و غربالگری می‌کنند گفت: غربالگری مسافران یک اقدام تخصصی است بنابراین باید نماینده‌ای از وزارت بهداشت حضور داشته باشد تا مسافران را ورودی و خروجی شهرها را به صورت کامل غربالگری کنند در صورتی که وزارت بهداشت اجازه دهد و مشکلی وجود نداشته باشد مجوز حرکت صادر می‌شود.

او افزود: در صورتی که مراجع ذیصلاح و یا نمایندگان وزارت بهداشت مجوز را ندهند اجازه حرکت و اتوبوس ها را نخواهیم داد.

مدیر کل دفتر مسافری سازمان راهداری با اشاره به کمبود محلول‌های ضدعفونی کننده برای ناوگان حمل و نقل عمومی گفت: دسترسی نداشتن به محلول‌ها و با قیمت‌های مناسب یکی از اصلی‌ترین مشکلات در حوزه‌های حمل‌ونقلی در این ایام به شمار‌ می‌رود و از دستگاه‌های در خواست‌ می‌کنیم که محلول‌های استاندارد و قیمت مناسب را برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا ارائه دهند.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند