موضوعات داغ:

پیگیری یارانه بنزین چه مشکلاتی دارد؟

پیگیری یارانه بنزین چه مشکلاتی دارد؟

سامانه کد دستوری برای اعتراض به دریافت نشدن یارانه بنزینی در شرایطی تنها تا سه روز دیگر فعال است که هنوز بسیاری از مردم از وجود اختلال در سامانه و سایت معرفی شده گلایه دارند.

سامانه کد دستوری برای اعتراض به دریافت نشدن یارانه بنزینی در شرایطی تنها تا سه روز دیگر فعال است که هنوز بسیاری از مردم از وجود اختلال در سامانه و سایت معرفی شده گلایه دارند. در این حال، سخنگوی طرح معیشت از احتمال تمدید مدت زمان ثبت اعتراض در سامانه کد دستوری خبر داد.

به گزارش تجارت‌نیوز، طبق موعد اعلام شده قبلی، سامانه کد دستوری برای دریافت کد رهگیری اعتراض به پرداخت نشدن یارانه بنزینی تنها تا 12 آذر فعال است. با این حال، گزارش‌های دریافتی از مردم نشان می‌دهد که برخی از معترضان هنوز کد رهگیری را از سامانه کد دستوری دریافت نکرده‌اند. همچنین یکی از مخاطبان روزنامه خراسان از پیام‌های عجیب سامانه پیامکی خبر داده و گفت: «من 4 سال است که ازدواج کردم و سرپرست خانوارم، حساب یارانه‌ام را هم از پدرم جدا کردم اما یارانه معیشتی برای من واریز نشد و وقتی اعتراض کردم هم پاسخ آمد که «ثبت درخواست رسیدگی تنها توسط سرپرست خانوار مجاز می‌باشد». با وجود این که شماره تلفن متعلق و به نام خودم است و با توجه به اینکه فرصت اعتراض محدود است، تکلیف بنده و امثال من چیست؟ چه راهکاری برای رفع این مشکل وجود دارد؟»

این در حالی است که سخنگوی طرح معیشت، چهارشنبه هفته گذشته دلایل این مسئله را خاموشی گوشی تلفن همراه یا آنتن ندادن گوشی بیان کرده و گفته بود: در ارسال پیامک گروهی و انبوه تا زمانی که همه پیامک‌ها گزارش تحویل دریافت نکند سامانه پیامک را مجدد ارسال می‌کند.

از سوی دیگر مراجعه به سامانه اینترنتی https://hemayat.mcls.gov.ir حاکی از آن بود که به عنوان مثال، هنگام باز شدن این سایت، یک پیام خطا در صفحه تصویر نمایش داده می‌شد. پس از آن، این سامانه درخواست وارد کردن شماره ملی سرپرست خانوار و کد رهگیری را می‌کرد. اما هنگام وارد کردن کد امنیتی، تصویری از کد در صفحه نمایش داده نمی‌شد. شایان ذکر است در این حال خبرگزاری تسنیم به نقل از میرزایی سخنگوی طرح معیشت، گفته است: تاکنون ۵۸ هزار درخواست با پذیرش تعهدات در سایت اعتراض به دریافت نکردن یارانه حمایتی ثبت شده است که یکی از این تعهدات پذیرش بررسی زیرسیستمی اطلاعات بانکی مردم است. وی افزود که ظرف سه هفته آینده، جواب نهایی رسیدگی به این مهم به آنها داده خواهد شد. اظهاراتی که به نقل از این مقام مسئول منعکس شده، به گونه‌ای است که گویا افرادی که در سیستم موفق به ثبت‌نام نشده‌اند، موافق بررسی حساب‌های بانکی خود نبوده‌اند!

سخنگوی ستاد شناسایی طرح حمایت معیشتی همچنین اضافه کرد: تا به امروز چهار میلیون و 600 هزار خانوار نسبت به دریافت نکردن یارانه بسته حمایت معیشتی خود در سامانه #6369* اعتراض خود را ثبت کرده‌اند که از این تعداد 10 تا 11 درصد سرپرست خانوار نیستند و برخی از اعتراضات نیز تکراری است که بر همین اساس چهار میلیون اعتراض ثبت شده است. میرزایی در خصوص این که آیا زمان ثبت اعتراضات خانواده‌ها برای دریافت نکردن بسته حمایتی تمدید خواهد شد یا خیر؟ خاطرنشان کرد: در این زمینه در آینده تصمیم می‌گیریم ولی احتمال تمدید ثبت اعتراضات وجود دارد.

 

منبع: خراسان‌نیوز

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند