چاپ سررسید ۱۴۰۰ _ تقویم رومیزی ۱۴۰۰

چاپ سررسید ۱۴۰۰ _ تقویم رومیزی ۱۴۰۰

چاپ سررسید چگونه است؟ فرقی نمی‌کند شاغل هستید یا خانه‌دار، دانش‌آموز هستید یا دانشجو، شغلی آزاد دارید یا در یک اداره و شرکت مشغول به کار هستید، همیشه به یک سررسید احتیاج دارید تا بتوانید در آن هر آنچه لازم دارید را یادداشت نمایید. در واقع سررسیدها به ما کمک می‌کنند تا بتوانیم یادداشت‌های مهم روزانه‌ی خود را بنویسیم.

چاپ سررسید چگونه است؟ فرقی نمی‌کند شاغل هستید یا خانه‌دار، دانش‌آموز هستید یا دانشجو، شغلی آزاد دارید یا در یک اداره و شرکت مشغول به کار هستید، همیشه به یک سررسید احتیاج دارید تا بتوانید در آن هر آنچه لازم دارید را یادداشت نمایید. در واقع سررسیدها به ما کمک می‌کنند تا بتوانیم یادداشت‌های مهم روزانه‌ی خود را بنویسیم. در این مقاله قصد داریم  این مسئله را با هم مورد بررسی قرار دهیم.

به طور کلی چاپ کردن یک سررسید به دو روش مختلف انجام می‌شود:

چاپ کردن سررسید اختصاصی: که در این روش از چاپ آفست برای چاپ کردن سررسید استفاده می‌شود. در مقاله ای دیگر به طور مشروح به چاپ کردن سررسید اختصاصی خواهیم پرداخت.

چاپ طلاکوب سررسید: بعد از چاپ اولیه سررسید قسمتی از سررسید که قصد داریم به صورت طلاکوب چاپ شود را به صورت تک‌رنگ مشکی چاپ می‌کنیم. سپس در مرحله ی دوم چاپ طلاکوب انجام می‌شود. در چاپ طلاکوب بهتر است نوشته‌ها خیلی ریز نباشند. در چاپ طلاکوب می‌توان از ورق‌های نازک نقره‌ای، قرمز، آبی، طلایی و … استفاده کرد.

قسمت‌های مختلف چاپ سررسید

همان طور که می‌دانید هر سررسید از سه بخش تشکیل شده است. چاپ سررسید نیز از این قاعده مستثنی نیست. سررسید 1400 دارای 3 بخش مقدمه، صفحات داخلی و قسمت پایانی می‌باشد. در بخش مقدمه ابتدا صفحاتی به جشن نوروز و یا تحویل سال، فال حافظ و … اختصاص داده می‌شود. همچنین یک صفحه به نام سالنامه در بخش مقدمه سررسید گنجانده می‌شود که نمایان‌گر روزهای کلی سال در یک دید کلی است. سپس بخش صفحات داخلی سررسید شروع می‌شوند. این صفحات می‌توانند در 40 مدل و اندازه‌های مختلف چاپ شوند. در واقع این صفحات برای یادداشت کردن مورد استفاده قرار می‌گیرند. بخش پایانی سررسید نیز دارای صفحاتی مانند دفترچه تلفن، لیست تلفن‌های ضروری، کد شهرهای مختلف و … می‌باشد.

انواع جلد در چاپ سررسید 1400 کدامند؟

در چاپ سررسید می‌توان از جلدهای مختلفی استفاده کرد. مهم‌ترین انواع جلد در چاپ کردن سررسید به صورت زیر می‌باشند:

جلد چرم: در چاپ کردن سررسید می‌توان از جلد چرمی برای جلد سررسید استفاده کرد. این نوع چرم که چرم مصنوعی می‌باشد دارای طرح‌ها و رنگ‌های مختلفی است. کیفیت این نوع جلدها بسیار بالا است و دوام خوبی دارند.

جلد جیر: جلد جیر سررسید نوعی از پارچه‌های جیر است که در کیفیت‌های مختلف در بازار موجود و قابل استفاده می‌باشد. لازم است بدانید جلد جیر قابلیت چاپ ندارند و شما می‌توانید تبلیغات خود را با استفاده از لیزر، چاپ سیلک و چاپ طلاکوب روی سررسید مورد نظر اعمال کنید.

جلد گالینگور: جلد گالینگور نیز نوعی از جلد سررسید است که می‌توانید از آن برای چاپ کردن سررسید ۱۴۰۰ استفاده کنید. این نوع جلد در واقع نوعی کاغذ بسیار محکم است که در طرح‌ها، رنگ‌ها و بافت‌های متنوع و مختلف در بازار موجود می‌باشد.

انواع سررسید

انواع سررسید در چاپ سررسید

در رابطه با چاپ سررسید لازم است بدانید سررسیدها از نظر نوع جلد، صحافی صفحات داخلی و دسته‌بندی تاریخی انواع مختلفی دارند. در چاپ کردن سررسید، سررسیدها از نظر نوع جلد به 4 دسته تقسیم‌بندی می‌شوند که شامل موارد زیر است:

  1. سررسیدهای فنر دوبل یا فنر مارپیچ
  2. سررسیدهای کلاسوری
  3. سررسیدهای ته چسب
  4. سررسیدهای دوختی و یا ته دوخت

سپس اجازه دهید به شما بگوییم که سررسیدها از نظر دسته‌بندی تاریخی به 3 دسته تقسیم می‌شوند که شامل موارد زیر است:

  1. سررسیدهای روزشمار
  2. سررسیدهای هفته‌شمار
  3. سررسیدهای ماه‌شمار

چاپ سررسید روز شمار

در این نوع چاپ کردن سررسید، در واقع هر روز از هفته در یک صفحه جداگانه قرار می‌گیرد و سپس دو روز پنجشنبه و جمعه هر دو در یک صفحه قرار می‌گیرند. البته شما می‌توانید درخواست کنید که روز جمعه نیز در یک صفحه‌ی جداگانه قرار بگیرد. این نوع از سررسیدها بسیار کاربرد دارند. از نوع سررسیدها می‌توان برای نوشتن یادداشت‌ها و خاطرات مهم روزانه استفاده کرد. همچنین دانش‌آموزان و دانشجویان نیز می‌توانند از این نوع سررسید برای یادداشت کردن نکات مهم درسی هر روز استفاده کنند. البته لازم است بدانید هزینه‌ی زینک و چاپ در این مدل از سررسیدها نسبت به دیگر سررسیدها بیشتر است. برای تبلیغات در این نوع از سررسیدها می‌توان از برگه‌های گلاسه در ابتدای سررسید استفاده کرد. همچنین برای صفحات داخلی سررسید نیز می‌توان از برگه‌های کاغذ تحریر مختلف استفاده کرد. البته لازم است بدانید قیمت انواع مختلف کاغذهای تحریر مختلف است. به عنوان مثال کاغذ تحریر سفید رنگ از کاغذ تحریر کرم رنگ ارزان‌تر است. در سال‌های اخیر بیشتر درخواست‌ها برای کاغذ تحریر نخودی رنگ بوده است.

البته لازم است بدانید بنا به درخواست مشتری در چاپ سررسید، امکان چاپ کردن سررسید به صورت دو روز شمار نیز وجود دارد. یعنی شنبه و یکشنبه در یک صفحه، دوشنبه و سه‌شنبه در یک صفحه و سه روز پایانی هفته یعنی چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه نیز در یک صفحه قرار می‌گیرند. یعنی در واقع یک هفته را می‌توان در سه صفحه چاپ کرد.

انواع سررسید

سررسید هفته‌شمار

در این نوع از سررسیدها هر هفته در دو روز گنجانده می‌شود. به عنوان مثال از شنبه تا سه‌شنبه در یک صفحه و سه روز پایانی هفته نیز در یک صفحه نمایش داده می‌شوند.

سررسید ماه‌شمار

در چاپ کردن سررسید نوع دیگری از سررسید نیز وجود دارد که صفحات سررسید به صورت ماهانه چاپ می‌شوند. البته در این نوع سررسید به درخواست مشتری ممکن است یک ماه در دو صفحه چاپ شود.

تقویم رومیزی ۱۴۰۰

تقویم رومیزی می‌تواند به‌طور مداوم جلوی چشمان شما باشد و شما با یادداشت‌گذاری روی آن می‌توانید امورات خود را به دقت برنامه‌ریزی و مدیریت نمایید ، علاوه بر آن به طور مستمر از تاریخ روز و مناسبت‌ها آگاهی داشته باشید. لذا درانتخاب تقویم رومیزی 1400 خود سخت‌گیر باشید چرا که یک‌سال تمام در کنار شما خواهد بود.

در پایان باید بگوییم بنا بر آنچه گفته شد برای چاپ کردن سررسید می‌توان سررسید را در اندازه‌های مختلف، نوع جلدهای مختلف و تاریخ‌شماری‌های مختلف چاپ کرد.

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند