کد خبر: 177821

سوال مجلس از شریعتمداری؛

چرا ثبت سفارش واردات خودرو متوقف شد؟

سخنگوی کمیسیون صنایع مجلس گفت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی بحث تحقیق و تفحص از واردات خودرو را مطرح کرده‌اند و اگر این موضوع به زودی حل نشود نظارت‌ها شدیدتر می‌شود.

وزیر صنعت+تجارت نیوز
سرویس بازار -

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس افزود: به رغم همه زحماتی که در صنعت خودروسازی کشور کشیده می‌شود مردم رضایتمندی لازم را ندارند.

به گزارش تجارت‌نیوز، سعید باستانی علت اصلی مشکل را نوع خصوصی‌سازی دانست و گفت: در حوزه خودروسازی خصوصی‌سازی واقعی نداشتیم و پس از انقلاب هنوز به خودروساز تبدیل نشدیم و تولیدکننده خودرو هستیم.

باستانی افزود: تا زمانی که دولت را از خودروسازان جدا نکنیم و آن‌ها به عنوان بنگاه خودروسازی خصوصی آغاز به کار نکنند مشکلات ادامه خواهد داشت.

وی اضافه کرد: اگر خصوصی سازی به درستی انجام می‌شد و سهم دولت زیر ۲۰ درصد بود و سهم مدیریتی را به بخش خصوصی واگذار می‌کردیم تاکنون این موضوع رونق پیدا کرده بود.

باستانی گفت: توان داخلی برای تبدیل به خودروساز شدن را داریم در ۲۰ سال گذشته در حوزه موشکی نشان دادیم توان داخلی سازی را داریم مشروط بر اینکه خصوصی‌سازی واقعی اتفاق بیفتد منابع ارزان قیمت مالی را اختصاص دهیم.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی افزود: مجلس در تلاش است تا خصوصی‌سازی واقعی در صنعت خودروسازی ایجاد کند.

وی افزود: در کنار خصوصی‌سازی باید هدف‌گذاری‌هایی انجام شود و حمایت‌های خاصی را برای کسی که اهلیتش برای خودروسازی اثبات شده است را انجام دهیم.

باستانی با بیان اینکه از وزیر صنعت، معدن و تجارت سوال کردیم که چرا ثبت سفارش واردات خودرو متوقف شده است؟ گفت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی بحث تحقیق و تفحص از واردات خودرو را مطرح کرده‌اند و اگر این موضوع به زودی حل نشود نظارت‌ها شدیدتر می‌شود.

منبع: تسنیم

گزیده‌های وب

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.18)
1326.2
2.39
مثقال طلا (%0.03)
612200
2,000
سکه امامی (%0.23)
1511500
35,000
دلار (%0.27)
4410
120
یورو (%0.2)
5538
110
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.