چهارمین بانک بزرگ آمریکا یک میلیارد دلار جریمه شد

چهارمین بانک بزرگ آمریکا یک میلیارد دلار جریمه شد

بانک ولز فارگو آمریکا به دلیل اعمال کلاهبردارانه خود از سوی رگولاتورهای مالی آمریکا یک میلیارد دلار جریمه شد.

ولز فارگو، چهارمین بانک بزرگ آمریکا از سوی اداره حفاظت مالی مصرف کننده و اداره تنظیم ارز این کشور به پرداخت یک میلیارد دلار جریمه محکوم شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، در همین حال این جریمه اعلام شده از سوی دو مرجع بزرگ بانکی آمریکا حاکی از تبلیغات دروغین ولز فارگو برای اعطاء وام با نرخ بهره غیر واقعی برای وام‌ها و نیز تحمیل بیمه به مشتریانی که وام خودرو دریافت کرده‌اند دارد که منجر به انباشت سود هنگفت برای ولز فارگو شده است.

در مورد پرونده وام خودروهای اعطاء شده از سوی ولزفارگو، این بانک بیمه غیر ضروری بر روی صدها هزار وام‌گیرنده که پیش از این بیمه برای خودرو خود داشته‌اند، تحمیل کرده و زمانی که مشتریان نسبت به این موضوع اشاره می کردند، ولزفارگو از استراد وجه خودداری می‌کرد.

بر همین اساس، اداره تنظیم ارز آمریکا جریمه ۵۰۰ میلیون دلاری را بر این بانک اعمال کرد و اداره حفاظت مالی مصرف‌کننده هم ۵۰۰ میلیون دلار، ولز فارگو را جریمه کرده است.

بر پایه این گزارش، ولز فارگو اعلام کرد که جریمه‌ها منجر به کاهش درآمد سه ماه نخست امسال آن تا ۸۰۰ میلیون دلار یا معادل ۰.۱۶ درصد از هر سهم به ۴.۷ میلیارد دلار شده است.

 

منبع: بلومبرگ انگلیسی

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند