کارگاه تولید 50 هزار تنی بیلت در ایرالکو به بهره‌برداری رسید

کارگاه تولید 50 هزار تنی بیلت در ایرالکو به بهره‌برداری رسید

مدیرعامل شرکت آلومینیوم ایران (ایرالکو) گفت: کارگاه تولید 50 هزار تنی بیلت در این شرکت به بهره‌برداری رسید که توسعه و پیشرفت ایرالکو با این فناوری، شتاب بیشتری می گیرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، بهمن اخوان افزود: ساخت این کارگاه تخصصی از فروردین سال 92 با همکاری شرکت‌های N.F.C بخارا فن آوران، مانا و بلاد مرکزی آغاز شد.

وی ادامه داد: این کارگاه با اعتباری بالغ بر 70 میلیارد ریال اعتبار ریالی و همچنین پنج میلیون دلار ساخته شده است.

مدیرعامل شرکت آلومینیوم ایران (ایرالکو) اظهار کرد: این کارگاه دارای 2 کوره چرخشی با ظرفیت‌های 30 و 50 تن است که توان تولید سالیانه این طرح عظیم، 50 هزار تن بیلت یا شمشال است.

وی گفت: رفع نقص کیفیت بیلت و ارتقای آن تا رسیدن به سطح بین‌المللی و قابل عرضه در بازارهای جهانی همواره مورد نظر واحد بازرگانی، کیفیت و تولید این شرکت بوده است، که با ساخت این کارگاه این مشکل تا حدود زیادی رفع شده است.

اخوان تاکید کرد: با ساخت این کارگاه تخصصی به جای صادرات محصول یک هزار پوندی که از ارزش افزوده ناچیزی برخوردار است، با تولید بیلت با کیفیت صادراتی، 130 دلار ارزش افزوده بیشتر در ازای هر تن محصول به دست می‌آید.

وی اضافه کرد: در طرح جدید تولید بیلت و عملیات کنترل کیفی سطح مذاب، بدون نیاز به اپراتور، به صورت لیزری صورت می‌گیرد و در خصوص گاززدایی که همیشه به عنوان یکی از معضلات در امر تولید محصول در ایرالکو وجود داشته است و با بهره‌گیری از طرح جدید، پس از اندازه‌گیری می‌باید میزان گاز 15 صدم سی‌سی بر 100 گرم مذاب برسد.

شرکت آلومینیوم ایران (ایرالکو) به عنوان صنعت مادرتخصصی در تولید انواع شمش‌های آلومینیوم فعالیت دارد که در سال 1351 در اراک تاسیس شده است.

این شرکت در مجموعه فضای کارگاهی به وسعت 232 هکتار در کیلومتر 5 جاده اراک – تهران واقع شده است.

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند