موضوعات داغ:

کاهش اندک قیمت نفت در بازارهای جهانی

کاهش اندک قیمت نفت در بازارهای جهانی

امروز قیمت نفت پس از آنکه آمارهای رسمی نشان دادند ذخایر نفت خام و بنزین آمریکا نسبت به پیش‌بینی‌های قبلی رشد بیشتری یافته، اندکی کاهش یافت.

امروز در بازارهای جهانی اگرچه قیمت نفت کاهش یافت، اما همچنان در محدوده ۶۴ دلار معامله می‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، امروز در بازارهای جهانی قیمت نفت برنت ۲۳ سنت کاهش یافت و بشکه‌ای ۶۳ دلار و ۸۳ سنت معامله شد.

خبرگزاری رویترز نوشت؛ امروز پنج‌شنبه قیمت جهانی نفت پس از آنکه آمارهای رسمی نشان دادند ذخایر نفت خام و بنزین آمریکا نسبت به پیش‌بینی‌های قبلی رشد بیشتری یافته، اندکی کاهش یافت.

براساس گزارش اداره اطلاعات انرژی آمریکا، ذخایر نفت خام در آمریکا هفته گذشته ۱٫۶ میلیون بشکه افزایش یافت و تولید نفت این کشور هم رقم ۱۲٫۹ میلیون بشکه در روز را ثبت کرد. پیش از این تحلیلگران رویترز در نظرخواهی خود پیش‌بینی کرده بودند که ذخایر نفت آمریکا ۴۱۸ هزار بشکه کاهش یابد.

امروز مهمترین اتفاق درافزایش ذخایر بنزین بود که ۵٫۱ میلیون بشکه افزایش یافت، در حالی که پیشتر پیش‌بینی شده بود رقم افزایش ذخایر بنزین ۱٫۲ میلیون بشکه باشد.

قیمت نفت این هفته به دلیل انتظارات از بهبود مذاکرات تجاری چین و آمریکا به عنوان دو کشور بزرگ مصرف‌کننده نفت خام افزایش یافته بود و سرمایه‌گذاران به این نتیجه رسیده بودند که توافق اولیه‌ای بین چین و آمریکا امضا خواهد شد و به تنش‌های ۱۶ ماهه تجاری این دو کشور پایان خواهد داد.

امروز قیمت نفت وست‌تگزاس آمریکا هم کاهش داشت. هر بشکه از این نوع نفت با ۳۰ سنت کاهش به قیمت ۵۷ دلار و ۸۱ سنت معامله شد.

در گروه سایر فرآورده‌های پالایشگاهی هم قیمت بنزین ۶۵ سنت کاهش یافت و گالنی ۱۶۷ دلار و ۲۷ سنت به فروش رفت.

 

منبع: فارس

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند