کد خبر: 166902

کاهش ۱۵ درصدی حق بیمه پرداختی زائران اربعین

بیمه زائرین اربعین نه تنها سودی برای صنعت بیمه ندارد، بلکه حق بیمه آن نسبت به سال پیش کاهش پیدا کرده است.

کاهش ۱۵ درصدی حق بیمه پرداختی زائران اربعین
سرویس بانک و بیمه -

در اطلاعیه بیمه ایران درباره بیمه زائران اربعین حسینی آمده است: بیمه ایران به عنوان بزرگترین شرکت بیمه‌ای کشور با هدف تسهیل بیمه زائران اربعین و در راستای حمایت معنوی از این حرکت بزرگ شیعی در جهان، حق بیمه پرداختی زائران را از ۱۸۸۰۰ تومان در سال گذشته به ۱۶۰۰۰ تومان کاهش داده است. یعنی ۲۸۰۰ تومان (۱۵ درصد) کاهش پس از یک سال، در حالی که پوشش‌های بیمه‌ای و خدماتی که به زائران ارائه می‌شود نیز افزایش داشته است.

به گزارش تجارت‌نیوز، این در حالی است که در ایام عادی سال، دقیقا همین بیمه‌نامه ارائه شده ۱۶ هزار تومانی برای زائران اربعین با مبلغی معادل ۲۸۸۰۰۰ ریال عرضه می‌شود. در حالی که در آن بیمه‌نامه‌ها، معمولا حوادث تروریستی پوشش داده نمی‌شوند، ولی در این بیمه‌نامه حوادث تروریستی هم مورد پوشش قرار می‌گیرند؛ یعنی بیمه ایران در راستای ایفای مسئولیت‌های اجتماعی و دینی خود، هزینه بیمه‌نامه اربعین را بیش از ۵۵ درصد کاهش داده است.

شرکت بیمه ایران در ادامه تاکید کرده است که کارگزار و هزینه‌های آن در هر قراردادی امری است که ارتباطی با شرکت بیمه نداشته و در این زمینه تابع نظرات بیمه مرکزی و سازمان حج و زیارت بوده و خواهد بود.

این شرکت همچنین در خصوص شناسایی سود از محل قرارداد زائران اربعین ضمن تکذیب شناسایی سود از محل این قرارداد و در راستای ایجاد اعتماد در خیل عظیم عاشقان اباعبدالله اعلام کرد که آمادگی دارد چنانچه پس از پایان مراسم راهپیمایی اربعین حسینی (ع) و پرداخت خسارات قانونی، مبلغی به عنوان سود شناسایی شد، با نظر نهادهای نظارتی نسبت به برگشت مبلغ به حساب بیمه‌گزاران اقدام کند.

 

منبع: ایسنا

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.