کد خبر: 170000

کاهش شدید قیمت پروازهای عتبات عالیات

برخی ایرلاین‌ها در دوره بازگشت زائران اربعین به کشور و کاهش تقاضای سفر به عتبات، بلیت رفت‌وبرگشت از تهران به نجف را حتی به کمتر از نرخ یک‌طرفه آن در دوره پیک سفرها رسانده‌اند.

کاهش شدید قیمت پروازهای عتبات عالیات
سرویس کسب‌وکار -

در حالی که سازمان هواپیمایی کشوری دوره زمانی پروازهای اربعین را تا ۲۳ آبان ماه اعلام کرده است، اما با توجه به کاهش شدید متقاضیان سفر به عتبات عالیات، برخی ایرلاین‌ها، بلیت‌های پرواز تهران-نجف-تهران برای روزهای ۲۱ تا ۲۵ آبان را به قیمت ۵۵۵ تا ۸۵۰ هزار تومان به فروش می‌رسانند.

به گزارش تجارت‌نیوز، این در حالی است که بر اساس مصوبه سازمان هواپیمایی کشوری در جلسه‌ای با نمایندگان شرکت‌های هواپیمایی مقرر شد حداکثر قیمت بلیت پرواز تهران-نجف-تهران و تهران-بغداد-تهران ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان از مسافران اخذ شود و نرخ بلیت یک‌طرفه نیز از تهران به نجف و بغداد یا از بغداد و نجف به تهران هم ۷۵۰ هزار تومان تعیین شده است.

با این حال در روزهای پنج‌شنبه و جمعه هفته گذشته همزمان با اوج سفرهای بازگشت از عتبات عالیات به ایران، بلیت پروازهای یک‌طرفه از مبدا نجف به مقصد تهران به دلیل افزایش تقاضا و ایجاد بازار سیاه، تا حدود ۲ میلیون تومان هم رسیده بود.

گفتنی است کمترین نرخ بلیت پرواز رفت‌وبرگشت از تهران به نجف و بالعکس متعلق به شرکت هواپیمایی العراقیه است که با توجه به کم بودن نرخ هندلینگ برای العراقیه و همچنین اخذ حداقل قیمت بابت سوخت از هواپیماهای این ایرلاین دولتی عراقی در فرودگاه نجف، شرکت هواپیمایی العراقیه نیز توانسته قیمت پروازهای تهران-نجف را به حداقل برساند، به همین دلیل بخش مهمی از پروازهای ایران به عتبات عالیات در روزهای بعد از اتمام مراسم اربعین را این شرکت هواپیمایی بر عهده دارد.

ضمن اینکه ایرلاین‌های ایرانی برای جا نماندن از میدان رقابت، نرخ بلیت مسیر دوطرفه تهران به نجف را به ۸۵۰ هزار تومان رسانده‌اند.

در حال حاضر حداقل قیمت پرواز تهران-نجف-تهران به هواپیمایی العراقیه برای رفت در ساعت ۲۲ تاریخ ۲۳ آبان و بازگشت در ساعت ۱۶ تاریخ ۲۵ آبان به قیمت ۵۵۵ هزار تومان تعلق دارد.

ضمن اینکه یکی از شرکت‌های هواپیمایی ایرانی نیز برای همین مسیر در ساعت ۱۷:۱۵ روز ۲۳ آبان و بازگشت در ساعت ۱۹:۱۵ روز ۲۵ آبان نرخ بلیت ۵۸۵ هزار تومان را تعیین کرده است.

همچنین یکی دیگر از شرکت‌های قدیمی هواپیمایی ایرانی برای همین تاریخ در ساعت ۱۰:۵۵ از تهران به نجف و ساعت ۰۹:۰۰ از نجف به تهران، نرخ ۸۰۸ هزار تومان را در نظر گرفته است.

 

منبع: مهر

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.18)
1328.0
2.4
مثقال طلا (%0.84)
619900
5200
سکه امامی (%0.03)
1485750
500
دلار (%0)
4563
یورو (%0)
5719
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.