کاهش نرخ دلار و یورو در بازار متشکل ارزی

کاهش نرخ دلار و یورو در بازار متشکل ارزی

مدیر ارتباطات بازار متشکل ارز ایران گزارشی از نرخ ارزهای معاملاتی این بازار در دوازدهمین روز مهرماه ارائه کرد که بر این اساس، میانگین وزنی نرخ دلار با ۰.۰۸ درصد کاهش نسبت به روز معاملاتی قبل، ۲۷ هزار و ۲۲۹ تومان بود.

به گزارش تجارت‌نیوز، مهدی گوهررستمی گفت: در جلسه معاملاتی دوشنبه، نماد معاملاتی دلار کار خود را با نرخ ۲۷ هزار و ۲۶۹ تومان آغاز کرد و در پایان ساعت معاملات به نرخ ۲۷ هزار و ۲۴۹ تومان رسید که بررسی ارقام معاملاتی روزانه، نرخ میانگین وزنی ۲۷ هزار و ۲۲۹ تومان به ازای هر دلار و کاهش ۰.۰۸ درصدی این نرخ نسبت به روز معاملاتی قبل را نشان می‌دهد.

وی افزود: امروز نماد یورو کار خود را با نرخ ۳۱ هزار و ۵۸۹ تومان شروع کرد و در پایان جلسه معاملاتی، نرخ هر یورو به رقم ۳۱ هزار و ۵۸۲ تومان رسید. به این ترتیب نرخ میانگین وزنی اسکناس یورو در معاملات امروز این بازار، با تجربه کاهش ۰.۰۱ درصدی نسبت به روز یکشنبه ۳۱ هزار و ۵۸۶ تومان بوده است.

این کارشناس اقتصادی ادامه داد: در جلسه معاملاتی دوشنبه(دوازدهم مهرماه) اسکناس دلار در پایین‌ترین نرخ خود با رقم ۲۷ هزار و ۲۰۵ تومان و در بالاترین نرخ با رقم ۲۷ هزار و ۲۹۲ تومان معامله شد. همچنین هر یورو در پایین‌ترین و بالاترین نرخ معاملاتی خود به ترتیب با قیمت‌های ۳۱ هزار و ۵۵۱ تومان و ۳۱ هزار و ۵۹۹ تومان معامله شد.

گوهررستمی در پایان گفت: حجم معاملات اسکناس دلار در بازار متشکل ارز ایران در روز دوشنبه (دوازدهم مهرماه) هفت میلیون و ۸۷۵ هزار و ۶۰۰ دلار و حجم معاملات در نماد یورو ۸۱۳ هزار و ۳۰۰ یورو بود.

 

منبع: ایسنا

آخرین اخبار حوزه طلا و ارز را در صفحه طلا و ارز تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند