موضوعات داغ:

کدام پزشکان درآمد چند ده میلیونی دارند؟

کدام پزشکان درآمد چند ده میلیونی دارند؟

عضو کمیسیون بهداشت مجلس، با بیان اینکه تنها عده محدودی از پزشکان درآمد چند ده میلیونی دارند بر این مهم تاکید کرد که روش حوزه بهداشت و درمان در جهت افزایش درآمد باید الگویی برای سایر وزارتخانه‌ها باشد.

همایون یوسفی، در مورد وجود این باور در جامعه که پزشکان افراد پولداری هستند که حقوق‌های چند ده میلیونی دریافت می‌کنند و هیچ مشکل مالی ندارند گفت: اظهارنظرهایی که در رابطه با حقوق چند ده میلیونی پزشکان و درآمدهای کلان آنها مطرح شده است هیچ کدام دقیق نیستند، چرا که تنها عده محدودی از این قشر چنین درآمدی دارند.

به گزارش تجارت‌نیوز، نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: بی‌تردید سیستم سلامت در تمام دنیا از جمله ایران یک بنگاه اقتصادی است که اگر ما انگیزه‌های اقتصادی را در پزشکان ایجاد نکنیم مطمئنا درآمدهای این حوزه به طرز چشمگیری کاهش می‌یابد و به دنبال آن حوزه بهداشت و درمان سرپا نخواهد ماند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با یادآوری روش موثر حوزه بهداشت و درمان در جهت تامین منابع مالی مورد نیاز این بخش تصریح کرد: متاسفانه در شرایط کنونی در مورد نحوه کسب درآمد جامعه پزشکی یک جانبه‌نگری وجود دارد و بجای اینکه روشی که باعث درآمدزایی توسط حوزه بهداشت و درمان شده است را الگویی برای سایر حوزه‌ها قرار دهیم تنها به برجسته‌سازی ابعاد منفی آن می‌پردازیم.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، یادآورشد: هم‌اکنون ما بجای اینکه در جهت زیرسوال بردن سیستمی که برای کشور درآمدزا بوده اقدام کنیم باید تلاش کنیم تا سایر حوزه‌های کشور نیز به همین اندازه درآمدزایی داشته باشند، چرا که اگر این الگو در سایر وزارتخانه‌ها هم استفاده شود می‌تواند نقش موثری در بهبود وضعیت اقتصادی کشور داشته باشد.

لازم به ذکر است وزیر بهداشت با بیان اینکه متوسط درآمد پزشک عمومی در کشور بین ۴/۵ تا ۷ میلیون تومان است اظهار داشت: با توجه با این موضوع، فرد باید حرفه‌ای پردرآمدتر از این رقم داشته باشد که متاسفانه در کشور هم این حرفه‌ها وجود که گاهی اوقات ایجاد کشش و علاقه می‌کند و یا اینکه فرد نخواهد به خود زحمت دهد و در مناطقی که مورد نیاز دولت است، حضور پیدا کند.

 

منبع: خانه ملت

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند