مدیر برنامه‌ریزی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی پاسخ داد:

کم فروشی بنزین صحت دارد؟

کم فروشی بنزین صحت دارد؟

مدیر برنامه‌ریزی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی درباره کم فروشی بنزین گفت: به لحاظ تکنیکی اگر هوا در دستگاه‌های تلمبه و توریع کننده وجود داشته باشد امکان فرستادن فرآورده به بیرون وجود ندارد اما اگر کسی اعتراض داشت، می‌تواند با شماره 09627 تماس بگیرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، شهرام رضایی مدیر برنامه ریزی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی درباره کم فروشی بنزین اظهار کرد: به لحاظ تکنیکی اگر هوا در دستگاه‌های تلمبه و توریع کننده وجود داشته باشد امکان فرستادن فرآورده به بیرون وجود ندارد. به لحاظ تکنیکی امکان ندارد که هوا در تلمبه بچرخد حتما باید فرآورده بچرخد تا تلمبه کار کند.

وی افزود: آنچه باعث ایجاد شائبه شده اینکه گاهی ممکن است کسی به جایگاه مراجعه کرده و درخواست 40 لیتر بنزین داشته باشد اما مشاهده کند که 50 لیتر وارد باک شده است و این تصور برای عامه بوجود می‌آید که هوا در بنزین وجود دارد. این موضوع چند دلیل دارد، ممکن است در سوخت‌گیری قبلی نازل سرجای خود قرار نگرفته باشد. به عنوان مثال یک موتورسیکلت 10 لیتر بنزین دریافت کرده نازل سر جای خود قرار نگرفته، اتومبیل بعدی که مراجعه می‌کند برای 40 لیتر بنزینی که وارد باک شده هزینه 50 لیتر را پرداخت می‌کند و ایجاد اشکال می‌کند.

مدیر برنامه ریزی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی تاکید کرد: اگر کسی اعتراض داشت و اتفاقی در یکی از نازل‌های جایگاه‌های کشور رخ داد، می‌تواند با شماره 09627 تماس بگیرد و موضوع را اعلام کند، ما حتما مراجعه و سرکشی می‌کنیم.

وی با تاکید بر اینکه توزیع غیر بنزین در جایگاه‌ها به لحاظ تکنیکی امکانپذیر نیست، یادآور شد: علاوه بر اینکه سازمان استاندارد روی تلمبه‌ها برچسب می‌زند ما هم نظارت داشته و کنترل کمی و کیفی داریم و بصورت رندوم نیز جایگاه‌ها را بازرسی می‌کنیم.

منبع: ایلنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند