گزارش پایان بورس 14 مرداد 99:

شستا شاخص کل را مثبت کرد / ارزش معاملات روزانه بورس رکورد تازه‌ای زد

شستا شاخص کل را مثبت کرد / ارزش معاملات روزانه بورس رکورد تازه‌ای زد

در جریان معاملات امروز بازار سهام، شاخص کل به لطف معاملات مثبت شستا رکوردی تازه به ثبت رساند و ارزش معاملات روزانه به بیش از ۲۴ هزار ۶۰۰ میلیارد تومان رسید.

به گزارش تجارت‌نیوز، در پایان معاملات بازار سهام روز سه‌شنبه 14 مرداد ماه، شاخص کل بورس به لطف معاملات مثبت شستا با رشدی 1600 واحدی به کار خود پایان داد. رشد کمتر از 0.1 درصد شاخص در حالی رخ داد که شاخص کل هم‌وزن 0.31 درصد رشد را به ثبت رساند.


در جریان معاملات امروز که با با نوسان زیادی نیز همراه بود، رکورد ارزش معاملات روزانه نیز شکسته شد. پس از انجام حدود 2.5 میلیون معامله و جابجایی 13 میلیارد سهم، ارزش کل معاملات روز 24 هزار و 640 میلیارد تومان به ثبت رسید تا رکورد جدیدی در این زمینه به ثبت برسد.


سه نماد شستا، فارس و تاپیکو به ترتیب با 4660، 4640 و 1916 واحد بیشترین نقش را در مثبت شدن شاخص کل ایفا کردند. این در حالی بود که فملی، شپنا و خودرو نتوانستند با تاثیر منفی، شاخص کل را در نهایت قرمز رنگ کنند.
در معاملات فرابورس نیز سهم مارون، صبا و آریا در سبزپوشی شاخص این بازار بیش از سایر نمادها بود. معاملات امروز در حالی به پایان رسید که عرضه اولیه کوچک «شاروم» نیز امروز از ساعت 13 آغاز شد و ثبت سفارش تا ساعت 17 ادامه دارد.

در پایان معاملات امروز، گروه چندرشته‌ای با 27 هزار میلیارد ریال بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص داد و بعد از آن گروه فراورده‌های نفتی و مواد شیمیایی رتبه‌های بعدی را به خود اختصاص دادند. متوقف بودن نمادهای فولاد و فخوز موجب شده تا گروه فلزات اساسی از جمع 5 گروه برتر بازار امروز خارج شود.

در میان نمادهای بازار سهام سه نماد شستا، وپارس و فاراک بیشترین ارزش معاملات امروز را به خود اختصاص دادند و وپارس، وبصادر و خساپا بیشترین حجم معاملات را داشتند.

پایان سبز بورس در معاملات امروز این نوید را به معامله‌گران داد که احتمالا فردا بازار سهام شروعی سبز را داشته باشد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند