گول بازاریابی تلفنی «بیمه سلامت» را نخورید

گول بازاریابی تلفنی «بیمه سلامت» را نخورید

مدیرکل بیمه سلامت استان تهران تاکید کرد: موسساتی که به نام «بیمه سلامت» به صورت تلفنی بازاریابی می‌کنند، ارتباطی با «سازمان بیمه سلامت» ندارند و نماینده بیمه‌های پایه نیستند.

دکتر مهدی قنادی با اشاره به فعالیت موسسات غیرمجازی که به نام «بیمه سلامت»، برای جلب مشتری به صورت تلفنی بازاریابی می‌کنند، اظهار کرد: فعالیت این موسسات از چند سال گذشته در این زمینه آغاز شده و گاهی خود را نماینده بیمه سلامت معرفی و از تشابه اسمی خود با بیمه سلامت، سوء استفاده می‌کنند.

به گزارش تجارت‌نیوز، مدیرکل بیمه سلامت استان تهران افزود: مردم باید بدانند که این موسسات هیچ ارتباطی با سازمان بیمه سلامت ندارند و نماینده این سازمان نیستند.

قنادی ادامه داد: این شرکت‌ها صرفا بر مبنای ثبت در سامانه ثبت شرکت‌ها فعالیت می‌کنند و از نظر ما غیر مجاز هستند. هیچ کدام از بیمه‌های پایه مانند تامین اجتماعی و نیروهای مسلح نیز چنین نماینده‌ای ندارند.

وی گفت: ما این موضوع را به دادستانی استان تهران اعلام می‌کنیم و در حال حاضر نیز شکایت از چند موسسه در دست پیگیری است.

قنادی افزود: سازمان بیمه سلامت به عنوان تخلف ثبتی، سوء استفاده از نام و گمراه کردن مردم، از این موسسه‌ها شکایت می‌کند؛ چون مردم بیمه‌ای می‌خرند که هیچ نوع سرویسی ندارد و فقط به پشتوانه نام «بیمه سلامت» فعالیت می‌کنند.

مدیرکل بیمه سلامت استان تهران همچنین اعلام کرد: سامانه ۱۶۶۶ آماده ثبت شکایات و پاسخگویی به مشکلات مردم در زمینه بیمه سلامت است و مردم می‌توانند با استفاده از این روش این تخلفات را به ما اطلاع دهند.

قنادی تاکید کرد: تنها نماینده ما دفاتر پیشخوان دولت هستند، ما حتی دفتر نمایندگی هم نداریم. فعالیت‌های بیمه سلامت درخصوص صدور دفترچه است که از طریق دفاتر پیشخوان دولت طرف قرارداد با این سازمان، انجام می‌شود.

وی افزود: در حال حاضر نیز حدود ۶۰ دفتر پیشخوان در شهر تهران و ۲۴ مورد در شهرستان‌ها در این زمینه فعال هستند.

 

منبع: ایسنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند