۱۱ هزار میلیارد ریال سود انواع اوراق در جیب سرمایه‌گذاران بورسی

تجارت نیوز

بیش از ۱۱ هزار میلیارد ریال سود انواع اوراق در خردادماه جاری به سرمایه‌گذاران پرداخت می‌شود.

مدیریت امور تسویه وجوه معاملات اوراق بهادار و بورس کالا شرکت سپرده‌گذاری مرکزی از پرداخت بیش از 11 هزار و 466 میلیارد ریال سود انواع اوراق به سرمایه‌گذاران در خرداد‌ماه جاری خبر داد.

به گزارش تجارت‌نیوز، همچنین زمان سررسید اوراق اجاره شرکت‌های سایپا، هواپیمایی ماهان، رایتل و فولاد کاوه جنوب کیش در خردادماه جاری است که شرکت سپرده‌گذاری مرکزی سود این اوراق را به سرمایه‌گذاران پرداخت می‌کند.

سود اوراق مشارکت شرکت‌های لیزینگ رایان سایپا، لیزینگ ایران و شرق، ملی نفت ایران، قطار شهری تبریز و شهرداری‌های تهران و اصفهان نیز اواخر ماه جاری به حساب سرمایه‌گذاران واریز خواهد شد.

علاوه بر این سررسید سود صکوک مرابحه خودرو، بنا گستر کرانه و کرمان خودرو و صندوق‌های سرمایه‌گذاری گنجینه آینده روشن، توسعه یکم، پارند و امین یکم فردا در خردادماه است که شرکت سپرده‌گذاری مرکزی سود این اوراق را نیز به سرمایه‌گذاران پرداخت می‌کند.

این گزارش می‌افزاید: در حال حاضر در حدود 80 نوع انواع اوراق (اجاره، مرابحه، مشارکت، گواهی سپرده، اوراق رهنی، اسناد خزانه و استصناع) در بازار سرمایه منتشر شده است، اظهار داشت : سود این اوراق به صورت ماهانه و یا سه ماهه یکبار به سرمایه‌گذاران پرداخت می شود.

 

منبع: تسنیم

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند