۳۰ نفر به تب کریمه کنگو مبتلا شدند

۳۰ نفر به تب کریمه کنگو مبتلا شدند

مشاور رئیس سازمان دامپزشکی خبر داد: با توجه به اهمیت پیشگیری برای کاهش موارد ابتلا به تب کریمه کنگو تصمیم بر این است که ستاد ملی تب کریمه کنگو به ریاست رئیس سازمان دامپزشکی تشکیل شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، مشاور رئیس سازمان دامپزشکی گفت: با توجه به افزایش تعداد مبتلایان به تب کریمه کنگو، افراد توصیه‌های دامپزشکی را جدی بگیرند.

به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، امین اسدی افزود: بنابر آخرین آمار وزارت بهداشت ۳۰ نفر به تب کریمه کنگو مبتلا شدند که ۲ نفر جان خود را از دست دادند.

به گفته اسدی با توجه به اهمیت پیشگیری و کاهش موارد ابتلا به شیوع تب کریمه کنگو و همکاری تمام دست اندرکاران، ستاد ملی تب کریمه کنگو به ریاست رئیس سازمان دامپزشکی تشکیل می‌شود.

وی توصیه کرد: دامداران نسبت به حذف کنه ناقل بیماری از طریق سم‌پاشی و ضدعفونی کردن واحدها اقدام کنند. همچنین از له کردن کنه با دست و از کشتار دام در محل‌های غیرمجاز اجتناب کنند.

مشاور رئیس سازمان دامپزشکی گفت: با توجه به آن که ویروس در برابر حرارت حساس است، بنابراین به افراد توصیه می‌شود که از مصرف جگر خام و نیم‌پخته خودداری کنند.

همه ساله در فصل گرما با آغاز فعالیت کنه‌ها، تب کریمه کنگو شیوع پیدا می‌کند، اما طبق گفته رئیس سازمان دامپزشکی با رعایت نکات بهداشتی این بیماری به سهولت قابل پیشگیری است.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند