خودروهای مونتاژی سامانه یکپارچه خودرو قیمت خودرو عرضه اولیه
پیشنهاد سردبیر : بررسی وضعیت بازار سهام در نیمه نخست سال/ یک هیچ به نفع بورس!

جدیدترین خبر از جنگ ارمنستان و آذربایجان/ ۱۷۶ کشته در درگیری‌های آذربایجان و ارمنستان

ezgif 5 3c7d729d71

۱۷۶ نفر در درگیری‌های آذربایجان و ارمنستان جان خود را از دست دادند.

به گزارش تجارت‌نیوز، آخرین اخبار از جنگ ارمنستان و آذربایجان را بخوانید.

وزارت دفاع جمهوری آذربایجان اعلام کرد که در درگیری های دو روز اخیر مرزی با نیروهای ارمنی، ۷۱ نظامی این کشور جان خود را از دست داده اند.

ارمنستان نیز اعلام کرده بود که در درگیری های اخیر ۱۰۵ نظامی خود را از دست داده است.

آتش‌بس برقرار شد

پس از دو روز خشونت‌های مرتبط با یک مناقشه چند دهه‌ای میان دو کشور سابق شوروی بر سر اراضی قره‌باغ، یک مقام ارشد ارمنستان اعلام کرد که یک آتش‌بس با جمهوری آذربایجان حاصل شده است.

در این اطلاعیه آمده است که آتش‌بس از چند ساعت پیش اجرا شده است. وزارت دفاع ارمنستان پیشتر اعلام کرده بود که تیراندازی در مناطق مرزی متوقف شده است.

هر کدام از طرفین، یکدیگر را مقصر این درگیری‌های تازه قلمداد می‌کنند.

نیکول پاشینیان، نخست‌وزیر ارمنستان پیشتر به پارلمان کشورش گفته بود که از زمان آغاز خشونت‌ها در این هفته، ۱۰۵ نظامی ارمنی کشته شده‌اند. جمهوری آذربایجان هم در روز اول درگیری‌ها از کشته شدن ۵۰ نظامی خود خبر داد. رویترز قادر به تایید آمار طرفین نیست.

دولت ارمنستان اعلام کرد، نخست وزیر در تماسی تلفنی با وزیر امور خارجه آمریکا درباره تنش در مرز با جمهوری آذربایجان صحبت کرد.

به نقل از ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، در این بیانیه همچنین آمده است: نیکول پاشینیان، نخست وزیر ارمنستان جزئیات مربوط به درگیری صورت گرفته «از سوی طرف جمهوری آذربایجان» علیه قلمروی مستقل ارمنستان را مطرح کرد.

بلینکن نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد: آمریکا به شدت نگران گزارش‌هایی درباره وقوع حملاتی در مرز دو کشور است و می‌خواهد هر چه سریعتر این درگیری پایان گیرد. ما مدت‌هاست که به صورت واضح گفته‌ایم که درگیری نظامی نمی‌تواند راه حلی برای این درگیری باشد. ما به طرف‌های درگیر تاکید داریم تا هر چه سریعتر این خصومت نظامی را پایان بخشند.

۴۹ ارمنی کشته شدند

به نقل از اسپوتنیک، نیکول پاشینیان نخست وزیر ارمنستان، از کشته شدن ۴۹ نفر از طرف ارمنی در جریان گلوله باران در مرز با آذربایجان خبر داد.

بر پایه این گزارش، نخست‌وزیر ارمنستان در پارلمان این کشور حضور پیدا کرد و برای قانونگذاران این کشور درباره درگیری‌های شدید با جمهوری آذربایجان توضیحاتی ارائه داد.

نیکول پاشینیان در پارلمان ارمنستان اعلام کرد، که ۴۹ سرباز ارمنستانی در جریان درگیری‌های شامگاه دوشنبه (دیشب) کشته شدند.

به گفته نخست‌وزیر ارمنستان، نظامیان جمهوری آذربایجان شب گذشته به مواضع ارمنستان حمله کردند. نیکول پاشینیان با بیان اینکه درگیری مرزی ادامه دارد، تصریح کرد که شدت درگیری‌ها کاهش یافته است.

تاکید نخست‌وزیر ارمنستان بر کشته شدن ۴۹ نیروی نظامی این کشور در شرایطی انجام شده که پیش از این وزارت خارجه جمهوری آذربایجان اعلام کرد، که درگیری‌های شب گذشته از نیروهای نظامی ارتش این کشور تلفات گرفته است.

وزارت خارجه جمهوری آذربایجان در بیانیه خود بدون اشاره دقیق به شمار تلفات این کشور، نیروهای نظامی ارمنستان را عامل آغاز این درگیری‌ها خوانده بود.

نظرات