119 حلقه چاه نفت و گاز در 9 ماهه امسال در کشور حفر شد

119 حلقه چاه نفت و گاز در 9 ماهه امسال در کشور حفر شد

مدیر برنامه‌ریزی تلفیقی شرکت ملی حفاری ایران گفت: 119 حلقه چاه نفت و گاز در 9 ماهه امسال توسط ناوگان این شرکت در مناطق خشکی و دریایی کشور حفر و تکمیل شده است.

ناصر قلی‌پور چهارشنبه در جریان بازدید از پانزدهمین نمایشگاه تخصصی ساخت تجهیزات صنعت حفاری در اهواز اظهار کرد: امسال 51 حلقه چاه توسعه‌ای توصیفی، 2 حلقه اکتشافی و 66 حلقه تعمیری تکمیلی توسط ناوگان این شرکت حفر یا کامل شده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی افزود: 86 حلقه این چاه‌ها در حوزه شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب، 24 حلقه در پروژه‌های شرکت مهندسی و توسعه نفت، هفت حلقه در شرکت نفت فلات قاره ایران و 2 حلقه به سفارش مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران حفر شده است.

مدیر برنامه‌ریزی تلفیقی شرکت ملی حفاری ایران متراژ حفاری چاه‌ها را از ابتدای سال تاکنون 196 هزار و 37 متر عنوان کرد و گفت: در این مدت همچنین 33 هزار و 195 متر حفاری جهت دار و یک هزار و 361 متر مغزه گیری با ایجاد 93 حفره به ثبت رسید.
وی با بیان این که شرکت ملی حفاری ایران به موازات عملیات حفاری چاه‌های نفت و گاز، بیش از 20 نوع خدمات فنی و تخصصی را به صورت همزمان انجام می‌دهد، بیان کرد: در این دوره زمانی در بخش سیمان و انگیزش چاه سه هزار و 400 عملیات، خدمات فنی یک هزار و 684 و خدمات ویژه یک هزار و 101 عملیات صورت گرفته است.

قلی‌پور یادآور شد: ناوگان حفاری شرکت، دارای 71 دستگاه حفاری خشکی و سه دستگاه حفاری دریایی است و بازسازی، نوسازی و روز آمد سازی دستگاه‌های حفاری و سایر تجهیزات و تقویت ناوگان در دستور کار قرار دارد.

مدیربرنامه ریزی تلفیقی شرکت ملی حفاری ایران که با اشاره به دستاوردهای نمایشگاه تخصصی صنعت حفاری گفت: نمایشگاه پانزدهم از نظر تنوع تولیدات ساخت داخل قابل توجه و بیانگر ظرفیت‌ها و توانمندی‌های سازندگان داخلی است.

 

منبع: ایرنا

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند