کد خبر: 218646

۱۳۸۹ میلیارد تومان خسارت کشاورزی در سال ۹۶ پرداخت شد

قائم‌مقام صندوق بیمه محصولات کشاورزی گفت: در سال ۹۶ تا به امروز ۱۳۸۹ میلیارد تومان خسارت در بخش‌های مختلف کشاورزی پرداخت شده است.

سرویس کسب‌وکار -

قائم‌مقام صندوق بیمه محصولات کشاورزی گفت: در سال ۹۶ تا به امروز ۱۳۸۹ میلیارد تومان خسارت در بخش‌های مختلف کشاورزی پرداخت شده و تنها ۴۰ میلیارد تومان از مطالبات مرغداری‌های خسارت‌دیده از آنفلوانزای پرندگان باقی‌مانده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، ابراهیم حسن‌نژاد، در پاسخ به اینکه در سال ۹۶ چه میزان از خسارت‌های باغداران، زارعان و بخش دامی پرداخت شده است،‌ گفت: از ابتدای فروردین سال ۹۶ تا به امروز یعنی ۲۲ اسفندماه یک هزار و ۳۸۹ میلیارد تومان خسارت پرداخت شده که بیشترین خسارت مربوط به بخش باغات بوده است.

وی در پاسخ به اینکه آیا بدهی از مطالبات مرکبات‌کاران و چایکاران از سال گذشته باقی مانده با رد این موضوع گفت: هیچ باقی‌مانده بدهکاری از سال گذشته به کسی نداریم.

قائم‌مقام صندوق بیمه محصولات کشاورزی در مورد آخرین وضعیت پرداخت خسارت به مرغداری‌هایی که ناشی از آنفلوآنزای حاد پرندگان طی ۶ ماه اخیر خسارت دیده‌اند، گفت: از ابتدای فروردین امسال تا به امروز ۱۸۷ میلیارد تومان خسارت برای آنفلوآنزا به مرغداری‌ها پرداخت کرده‌ایم و تنها ۴۰ میلیارد تومان دیگر باقی مانده است که مربوط به خسارت‌های اخیر است که به‌تازگی ثبت و ضبط شده است.

حسن‌نژاد همچنین در پاسخ به اینکه شنیده می‌شود بودجه صندوق محصولات کشاورزی در سال ۹۷ کاهش یافته، با تایید این موضوع گفت: دولت در بودجه پیشنهادی خود به مجلس همان میزان بودجه پیشنهادی سال ۹۶ را ارائه کرده بود اما مجلس ۴۰۰ میلیارد تومان بودجه صندوق بیمه محصولات کشاورزی را در سال ۹۷ کاهش داده است.

صندوق بیمه کشاورزی از جمله صندوق‌های بیمه‌ای است که از محل بودجه دولتی برای پرداخت خسارت‌های باغداران، دامداران و زارعان با ریسک بالا فعالیت می‌کند و سالانه دولت رقم زیادی را از بودجه دولتی برای پرداخت خسارت به این صندوق اختصاص می‌دهد.

 

منبع: فارس

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.