5 موسسه مالی و اعتباری همچنان بلاتکلیف

5 موسسه مالی و اعتباری همچنان بلاتکلیف

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه بانک مرکزی قول داده تا پایان سال هیچ موسسه مالی و اعتباری بدون مجوز فعالیت نکند، گفت: در حال حاضر به تعداد انگشتان یک دست موسسه مالی و اعتباری داریم که هنوز تکلیفشان به قطعی مشخص نشده است که امیدواریم تا پایان سال این مسئله حل شود.

سیدحسن حسینی‌شاهرودی نماینده مردم شاهرود با اشاره به آخرین تمهیدات از سوی بانک مرکزی برای حل مشکل سپرده‌گذاران موسسات مالی و اعتباری گفت: درحال حاضر افرادی که زیر ۲۰۰ میلیون تومان سپرده‌گذاری داشتند نگرانی‌هایشان تا حدودی کاسته شده ولی این نگرانی‌ها صددرصد برطرف نشده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، عضو «کمیسیون اقتصادی» مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: درحال حاضر سپرده‌گذاران ایراداتی را مطرح می‌کنند؛ اینکه پس از سال ۹۴ سودی به آن‌ها از سوی مجموعه کاسپین تعلق نگرفته است.

حسینی‌شاهرودی گفت: با این حال بانک مرکزی ادعا می‌کند که این موسسات منحل اعلام شده و کاسپین صرفا برای حسابرسی و تسویه حساب این شرکت‌ها، تشکیل شده بود.

وی افزود: تخطی که بانک مرکزی در موضوع کاسپین انجام داد، اینکه نظارتی بر فعالیت و شعب کاسپین نداشته است و این شعب کماکان با نام کاسپین تغییر نام دادند و توانسته‌اند وجوه را مجددا جذب کنند که این محل ایراد بوده و این موارد به قوه قضائیه هم ارجاع داده شده است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بانک مرکزی قول داده تا پایان سال هیچ موسسه مالی و اعتباری بدون مجوز فعالیت نکند اظهارداشت: در حال حاضر به تعداد انگشتان یک‌دست موسسه مالی و اعتباری داریم که هنوز تکلیفشان به قطعی مشخص نشده است که امیدواریم تا پایان سال این مسئله حل شود.

حسینی شاهرودی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه دولت و بانک مرکزی قول ارائه لایحه‌ای با عنوان سامان‎دهی موسسات مالی و اعتباری را در جلسات مجلس مطرح کرده بودند، آیا این لایحه تاکنون به مجلس ارائه شده و یا خیر؟ گفت: خیر. چنین لایحه‌ای تاکنون به مجلس ارائه نشده است.

 

منبع: میزان

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند