علی رحمانی، مدیر عامل پیشین بورس پاسخ داد:

بسته ارزی دولت با بورس چه خواهد کرد؟

بسته ارزی دولت با بورس چه خواهد کرد؟

رونمایی از بسته جدید ارزی دولت و تشدید تحریم‌ها در هفته جاری دو اتفاق مهم اقصاد ایران هستند. آیا این دو عامل می‌توانند بر روند شاخص بازار سرمایه تاثیر بگذارند؟

علی رحمانی، مدیر عامل پیشین بورس در گفتگو با تجارت‌نیوز درباره وضعیت روزهای پیش‌رو بازار سرمایه گفت: دولت تصمیم دارد نرخ دلار را آزاد کند. با آزاد شدن نرخ دلار سودآوری شرکت‌های صادراتی افزایش پیدا می‌کند و همراه با آن قیمت مواد اولیه و نرخ خوارک این شرکت‌ها نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

وی اضافه کرد: این تصمیم باعث افزایش سودآوری و جذب سرمایه به بورس خواهد شد و در بورس شاهد تعدیلاتی خواهیم بود.

رحمانی در ادامه در مورد تاثیر تحریم‌های جدید بر بازار سرمایه عنوان کرد: تحریم‌ها نگران‌کننده است. هزینه معاملات شرکت‌ها افزایش خواهد یافت و افزایش هزینه در بخش صادرات و انتقال پول هزینه‌های اضافی را به شرکت‌ها منتقل خواهد کرد و علاوه بر این‌ها در این شرایط فساد نیز بیشتر خواهد شد،

رحمانی در جواب این سوال که در دوره تشدید تحریم‌ها کدام گروه‌های بورسی متضرر می‌شوند؟ اظهار کرد: هرکدام از صنایعی که در لیست تحریم‌های آمریکا علیه ایران باشند متضرر می‌شوند.

به گزارش تجارت‌نیوز، صنایع پتروشیمی، کشتیرانی، فلزات خام، خودرو، قطعات هواپیما و انرژی از بخش‌هایی هستند که این هفته تحریم‌ها در آنها تشدید خواهند شد.

 

 

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند