افزایش همکاری تتر با بریتانیا همزمان با چالش‌های جدید نظارتی در ایالات متحده – تجارت‌نیوز
خودروهای مونتاژی سامانه یکپارچه خودرو قیمت خودرو عرضه اولیه
پیشنهاد سردبیر : مسعود کرباسیان: برنامه هفتم توسعه ابتدا و انتها ندارد/ قیمت بنزین باید عادلانه شود
تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

افزایش همکاری تتر با بریتانیا همزمان با چالش‌های جدید نظارتی در ایالات متحده

ezgif 2 4d63e17cab

به گفته منابع ناشناس و به نقل از بلومبرگ، تتر، ناشر برجسته استیبل کوین، برای تسهیل انتقالات دلاری خود، با بانک بریتانیا که یک بانک خصوصی واقع در باهاما است؛ رابطه تجاری برقرار می‌کند.

به گزارش تجارت‌نیوز، با انتشار خبر همکاری تتر با بانک‌های سایر کشورها، توجه بسیاری از فعالان به دلایل پشت این اقدام جلب شده است.

هنوز مشخص نیست دقیقا چه زمانی رابطه همکاری بین تتر و این بانک آغاز شده، اما ظاهراً تتر به مشتریان خود دستور داده تا در ماه‌های اخیر وجوهی را به حساب بانکی بریتانیا ارسال کنند.

Tether که محبوب‌ترین استیبل کوین در جهان را صادر می‌کند، درباره اخبار همکاری خود اظهار نظری نکرده است. گروه مالی بریتانیا و بانک‌های طرف قرارداد تتر نیز از صحبت در این باره خودداری کرده‌اند.

در سال 2023 و همزمان با بحران‌های حوزه رمز ارزها، Tether باچالش‌های بسیاری جهت دسترسی به سیستم مالی سنتی و به‌ویژه بانک‌های مستقر در ایالات متحده مواجه بوده است.

مدیر ارشد فناوری Tether، پائولو آردوینو، قبل‌تر برخی از شرکای بانکی این شرکت را از جمله وام‌دهندگان باهامی و سایر شرکا که متولی دارایی‌های صورت‌حساب خزانه‌داری این شرکت هستند، افشا کرده بود.

روابط بانکی تتر موضوع مهمی برای معامله‌گران و سپرده‌داران استیبل‌کوین تتر است؛ زیرا سلامت تتر می‌تواند وضعیت بازار رمز ارزها را تضمین کند.

تتر

رازداری تتر یک مانع بزرگ برای صنعت

پاتریک تان، مشاور عمومی شرکت تجزیه و تحلیل بلاکچین ChainArgos در اظهار نظر خود به بلومبرگ گفت: رابطه پیچیده Tether با بانک‌ها و قانون‌گذاران به یک مشکل مهم برای صنعت کریپتو تبدیل شده است.

تان گفت: محرمانه ماندن روابط بانکی Tether همچنان یک مانع بزرگ برای توسعه صنعت ارزهای دیجیتال، جلوگیری از تأییدیه‌های نظارتی در سایر مسائل و دلسردی مدیران دارایی سنتی همزمان با تحمل ریسک نظارتی در این فضا بوده است.

گروه مالی بریتانیا حضور خود در صنعت ارزهای دیجیتال را از طریق خرید در سال‌های اخیر، از جمله یک شرکت تجارت کریپتو اختصاصی در ماه آوریل سال گذشته، گسترش داده است.

در زمان خرید این شرکت، مدیر عامل بریتانیا، رمز ارزها را به عنوان یک دسته از دارایی‌های مهم برای بسیاری از مشتریانش معرفی کرد. ارزش بازار توکن‌های Tether در گردش در سال جاری به میزان قابل توجهی افزایش یافته و از حدود 66 میلیارد دلار در ابتدای سال به تقریباً 83 میلیارد دلار تا به امروز رسیده است. این ارقام براساس داده‌های سایت CoinGecko به دست آمده است.

نظرات