خاموشی مراکز استخراج رمزارز در ساعت‌های اوج مصرف – تجارت‌نیوز
خودروهای مونتاژی سامانه یکپارچه خودرو قیمت خودرو عرضه اولیه
پیشنهاد سردبیر : مسعود کرباسیان: برنامه هفتم توسعه ابتدا و انتها ندارد/ قیمت بنزین باید عادلانه شود

خاموشی مراکز استخراج رمزارز در ساعت‌های اوج مصرف

13980508000344 Test PhotoN

مراکز استخراج رمزارز که از شبکه سراسری، تامین برق می‌شوند در ایام اوج مصرف (از جمله ساعت‌های اوج مصرف در شبانه‌روز) خاموش خواهند شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، محمد خدادادی، مجری طرح تامین برق رمزارزها شرکت توانیر اعلام کرده است که مراکز استخراج رمزارز که از شبکه سراسری، تامین برق می‌شوند در ایام اوج مصرف (از جمله ساعت‌های اوج مصرف در شبانه‌روز) خاموش خواهند شد.

 خدادادی به مصوبه هیات وزیران با موضوع آیین‌نامه استخراج رمزدارایی‌ها اشاره کرده است که مطابق با آن فروش برق از شبکه سراسری در ایام محدودیت‌دار اعم از فصول گرم و سرد سال ممنوع است. براین‌ اساس آن دسته از مزارع استخراج رمزارز که برق خود را از شبکه سراسری تضمین می‌کنند در ساعت‌هایی از شبانه‌روز که تقاضای مصرف به اوج خود می‌رسد خاموش خواهند شد.

خدادادی در مورد مراکزی که انرژی خود را از مراکز تجدید پذیر تامین می‌کنند نیز گفت: مراکز استخراج رمزدارایی که با نیروگاه‌های تجدیدپذیر قرارداد دوجانبه داشته باشند، به‌اندازه برقی که نیروگاه تجدیدپذیر تولید می‌کند اجازه مصرف خواهند داشت.

بخشنامه گمرک ایران و سازمان استاندارد ایران درباره واردات دستگاه‌های استخراج رمزارز تنها با رتبه انرژی بالاتر از B نیز بیان داشت: بهره‌برداری از ماینرهای غیراستاندارد صرفا با سو استفاده از برق یارانه‌ای سودده است.

بنابراین اقدام سازمان ملی استاندارد ایران در اجباری کردن استاندارد معیار مصرف انرژی و اقدام گمرک جمهوری اسلامی ایران در ممنوعیت ورود ماینرهای به رتبه انرژی پایین‌تر از B کمک شایانی به کاهش سو استفاده از برق یارانه‌ای برای استخراج رمزدارایی‌ها خواهد کرد.

منبع: میهن بلاکچین

نظرات