خودروهای مونتاژی سامانه یکپارچه خودرو قیمت خودرو عرضه اولیه
پیشنهاد سردبیر : بررسی وضعیت بازار سهام در نیمه نخست سال/ یک هیچ به نفع بورس!
تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

رشد از میان خون! / بیت‌کوین ۴۰ هزار دلار را از دست می‌دهد؟

کوین 2

ساعت ۴/۳۰ صبح بود که بیت‌کوین به زیر ۴۰ هزار دلار ریزش کرد. البته این ریزش هنوز به معنای از دست رفتن حمایت ۴۰ هزار دلار نیست. حالا سوال اینجاست که آیا بیت‌کوین حمایت مهم ۴۰ هزار دلار را از دست می‌دهد؟

به گزارش تجارت‌نیوز، ساعت ۴/۳۰ صبح بود که بیت‌کوین به زیر ۴۰ هزار دلار ریزش کرد. البته این ریزش هنوز به معنای از دست رفتن حمایت ۴۰ هزار دلار نیست.

باید بدانید که بازار رمزارزها فعلا شرایط خوبی ندارد. همین چند ساعت پیش بیت‌کوین به زیر ۴۰ هزار دلار سقوط کرد. البته این ریزش هنوز به معنای از دست رفتن حمایت ۴۰ هزار دلار نیست. زمانی می‌توانیم بگوییم حمایت ۴۰ هزار دلار از دست رفته که حداقل یک کندل روزانه زیر ۴۰ هزار دلار بسته شود.

تورم آمریکا به بالاترین حد خود در ۴۰ سال اخیر رسیده و همین موضوع رنگ خطری برای فدرال رزرو محسوب می‌شود. فدرال رزرو سیاست‌های ضد تورمی را دنبال می‌کند و این موضوع احتمال افزایش دوباره نرخ بهره در روزهای آینده را افزایش داده است. به همین دلیل هم بیت‌کوین از ۴۶ هزار دلار ریخت. از طرفی شاخص دلار آمریکا اخیرا به بالای ۱۰۰ رسید و این هم سیگنال خوبی برای بازار نیست.

در نمودار روزانه بیت‌کوین می‌توان کمی امیدواری دید. کندل‌ها در محدوده قیمتی ۳۹ هزار و ۳۰۰ دلار کف بولینگرباند را سوراخ کردند و این نشانه برگشت بازار است. مکدی هم که در محدوده ۴۷ هزاردلار سیگنال فروش صادر کرده در حال برگشت است. MFI هم از محدوده اشباع فروش خارج شده و این هم سیگنالی مثبت برای بازار است. اما در نمودار چهارساعته شرایط فرق می‌کند. مکدی در حال صدور سیگنال فروش است و شاخص مقاومت نسبی هم روندی نزولی دارد.

اگر محدوده ۴۰ هزار دلار از دست برود بیت‌کوین در وهله اول تا ۳۷ هزار دلار و بعد به ترتیب تا ۳۴ و ۳۲ هزار دلار ریزش می‌کند. حتی بلومبرگ در گزارشی ادعا کرد که احتمال سقوط بیت‌کوین تا ۲۶ هزار دلار هم وجود دارد.

پیش‌بینی صعود در میان خون

اگرچه بازار این روزها شرایط خوبی ندارد اما باز هم پیش‌بینی‌های عجیب از بازار صعودی تمام نمی‌شود. پیتر برنت تاجر کهنه‌کار و معامله‌گر بازار رمزارزها عقیده دارد قیمت بیت‌کوین تا دو سال دیگر ۱۰ برابر می‌شود. جدیدترین پیش‌بینی‌ برنت در رابطه با رمزارزها در پاسخ به توور دمیستر، طرفدار قدیمی رمزارزها بود. دمیستر در توئیتی نوشت: بیت‌کوین پس از یک دوره تثبیت طولانی تمایل پیدا می‌کند که منفجر شود.

برنت عقیده دارد چرخه موشکی بیت‌کوین در سال ۲۰۲۴ اتفاق می‌افتد. دقیقا هم‌زمان با هاوینگ بیت‌کوین. هاوینگ قبلی بیت‌کوین در سال ۲۰۲۰ روند صعودی بزرگی را به دنبال داشت و احتمالا هاوینگ ۲۰۲۴ بسیار تاثیرگذارتر از سال ۲۰۲۰ عمل می‌کند. شاید بپرسید چرا؟ سال ۲۰۲۰ پاداش ماینرها برای تایید یک بلوک از ۱۲ بیت‌کوین به ۶/۵ بیت‌کوین کاهش پیدا کرد. سال ۲۰۲۴ این عدد نصف می‌شود و این یعنی عرضه بیت‌کوین توسط ماینرها کاهش پیدا می‌کند. از طرفی فقط ۱۰ درصد از کل عرضه بیت‌کوین باقی مانده است و باید تا ۲۱۴۰ استخراج شود. پس اگر تعداد دو میلیون بیت‌کوین باقی مانده را با تاریخ اتمام استخراج در نظر بگیریم می‌توانیم بگوییم استخراج بیت‌کوین در سال‌های آینده دیگر بیت‌کوین زیادی به بازار عرضه نمی‌کند.

برنت هم به همین دلیل پیش‌بینی می‌کند که در سال ۲۰۲۴  یک صعود موشکی دیگر در انتظار بازار رمزارزها است.

آخرین اخبار رمزارزها را در صفحه ارز دیجیتال تجارت‌نیوز بخوانید.

 

نظرات