خودروهای مونتاژی سامانه یکپارچه خودرو قیمت خودرو عرضه اولیه
پیشنهاد سردبیر : بررسی وضعیت بازار سهام در نیمه نخست سال/ یک هیچ به نفع بورس!
تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد؛

حواشی توقف برداشت بیت کوین در بایننس

The logo of cryptocurrency exchange Binance displayed on a smartphone with the word cancelled on a computer screen in the background

صرافی بایننس روز گذشته موقتا امکان برداشت بیت کوین را غیرفعال کرد و مانع خروج بزرگترین رمز ارز جهان از این صرافی شد.

به گزارش تجارت نیوز، اختلالات کوچک و جزئی معمولاً در اکثر صرافی‌های رمز ارز در بازه‌های کوتاه‌مدت به چشم می‌خورد. اکثر این چالش‌ها به دلیل نقص در شبکه، ترافیک بالای رمزارز یا به‌روزرسانی‌ها، گریبان فعالان کریپتو را می‌‌گیرد. به‌تازگی به دلیل افزایش ترافیک معاملات، بزرگترین صرافی رمزارز در دنیا نیز با این مشکلات روبه‌رو است.

توقف امکان برداشت بیت کوین

روز گذشته به گفته صرافی بایننس امکان برداشت بیت کوین در این صرافی به دلیل مشکلات تراکم موقتا غیرفعال شد. این صرافی افزود که متخصصان بایننس در حال کار بر روی رفع مشکل و بازگشایی برداشت‌ها هستند. به گفته بایننس مشکل پیش‌آمده ناشی از اختلال شبکه این ارز دیجیتال است.

Bitcoin Transaction Fee

بازگشایی خروج بیت‌کوین حین گسترش شایعه‌ها

قفل‌ماندن برداشت بیت کوین تنها حدود یک ساعت طول کشید و پس از آن بایننس گزارش داد که مشکل رفع شده است. گرچه مدت اختلال پیش آمده کوتاه بود اما در همین زمان کم، گمانه‌زنی‌ها در خصوص علل قطعی در توییتر بیداد کرد. فعالان کریپتو اختلال مذکور را به افزایش کارمزد شبکه بیت کوین که به تازگی رخ داد، بی‌ربط نمی‌دانستند.

OKX ontrading view technology

گزارش صرافی OKX در خصوص بیت کوین

در حالی که صرافی بایننس با مشکلاتی که به گفته خود ناشی از اختلال شبکه این ارز دیجیتال است، دست و پنجه نرم می‌کرد، صرافی OKX وضعیت متفاوتی داشت. به گفته این صرافی علی‌رغم هزینه بالای تراکنش‌ها واریز و برداشت بیت‌کوین در اوکی‌اکس بدون هیچ مشکلی انجام می‌شدند.

افزایش نجومی کارمزد شبکه بیت کوین

اخیراً به دلیل افزایش قابل توجه حجم معاملات بیت کوین، کارمزد شبکه این ارز با افزایش چشمگیری روبه‌رو شده است. طبق گزارش ممپول تا بعد از ظهر روز یکشنبه، تعداد تراکنش‌های تایید نشده بیت کوین به 395هزار عدد رسید. این رقم در 26 آوریل حدود 56 هزار تراکنش بود. میانگین کارمزد شبکه بیت کوین روز شنبه با وجود کاهش به 8.84 دلار رسید. برخلاف این کاهش، همچنان کارمزد بیت کوین بیش از 500 درصد بالاتر از 6 ماه پیش است.

بسیاری از کاربران افزایش هزینه انتقال این رمز ارز را به اختلال پیش آمده در صرافی بایننس مرتبط می‌دانند. با گذر زمان و دریافت اطلاعات بیشتر از صرافی بایننس آگاهی فعالان بازار در این زمینه افزایش خواهد یافت.

آخرین اخبار حوزه رمزارز را در بخش ارز دیجیتال دنبال کنید.

نظرات