خودروهای مونتاژی سامانه یکپارچه خودرو قیمت خودرو عرضه اولیه
پیشنهاد سردبیر : بررسی وضعیت بازار سهام در نیمه نخست سال/ یک هیچ به نفع بورس!

سقوط بیت‌کوین به زیر ۴۰ هزار دلار / چرا بیت‌کوین ریخت؟

کوین

در معاملات امروز بازار رمزارزها بیت‌کوین کانال ۴۰ هزار دلاری را از دست داد و با بیش از هشت درصد افت در ۲۴ ساعت به سطح ۳۸ هزار دلاری سقوط کرد. این نخستین باری است که در چهار ماه اخیر بیت‌کوین کانال ۴۰ هزار دلاری را از دست می‌دهد.

به گزارش تجارت‌نیوز، در معاملات امروز بازار رمزارزها بیت‌کوین کانال ۴۰ هزار دلاری را از دست داد و با بیش از هشت درصد افت در ۲۴ ساعت به سطح ۳۸ هزار دلاری سقوط کرد. این نخستین باری است که در چهار ماه اخیر بیت‌کوین کانال ۴۰ هزار دلاری را از دست می‌دهد. در یک ماه گذشته ارزش بیت‌کوین بیش ۲۱ درصد ریخته است.

در حال حاضر ارزش بازار بیت‌کوین در حالی حدود ۷۳۵ میلیارد دلار است که ارزش کل بازار هم به ۱٫۹ هزار میلیارد دلار سقوط کرده است.

اتریوم، دومین ارز بزرگ بازار رمزارزها هم در ۲۴ ساعت گذشته ۹٫۱ درصد افت داشته و بازدهی آن در یک ماه گذشته به حدود منفی ۳۰ درصد رسیده است. محدوده قیمتی ۲۴ ساعت گذشته اتریوم ۲۸۰۰ تا ۳۲۷۰ دلار بوده است.

از میان بیش از ۱۲ هزار ارز دیجیتال بازار تنها ۵ کوین توانستند بازدهی مثبت هفتگی را به ثبت برسانند. تتا فیول، FTX، بیت‌تورنت، اوسموسیس و اوکومی تنها ارزهایی هستند که بازدهی هفتگی آنها مثبت است. بازندگان بزرگ این هفته بازار هم لوپ رینگ، پاکت، کادنا، هارمونی و نیر بودند. تمامی این ارزها بازدهی هفتگی منفی بالای ۳۰ درصد را به ثبت رساندند.

دلایل ریزش بیت‌کوین

دلیل اصلی افت شدید بیت‎کوین اظهار نظر گری گنسلر رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا بود. گلنسر گفت که پلتفرمهای معاملاتی رمزارزها باید تحت نظارت قرار بگیرند تا از این طریق از سرمایه‌گذاران حمایت کرد. این کمیسیون همچنین درخواست شرکت سرمایه‌گذاری اسکای‌بریج در خصوص ورود ETF بیت‌کوین به بازار سهام آمریکا را رد کرد. این دو موضوع موجب شد تا آینده بازار رمزارزها در آمریکا با چالشی جدی مواجه شود.

آینده بیت‌کوین

در همین رابطه، پانکاج بالانی مدیرعامل صرافی دلتا اعلام کرد چشم انداز فعلی بازاررمزارزها همچنان نزولی است. وی گفت از دست رفتن محدوده حمایتی روانی ۴۰ هزار دلاری موجب شده تا فشار فروش بیشتر شود. انتظار می‌رود در محدوده ۳۵ هزار دلاری تقاضا برای بیت‌کوین بسیار زیاد شود. در کوتاه مدت محدوده ۴۵ تا ۵۰ هزار دلاری سطحی است که بازگشت بیت‌کوین به آن محتمل است با این حال با توجه به کمبود نقدینگی در بازار چشم‌انداز کلی همچنان نزولی خواهد بود.

از سوی دیگر مارکوس سوتیریو، تحلیلگر گلدبلاک معتقد است بیت‌کوین در حال حاضر کمتر از ارزش واقعی خود در حال معامله است. او می‌گوید شاخص ترس و طمع همچنان ترس زیاد در بازار را نشان می‌دهد و این در واقع یک فرصت خرید است.

مهمترین اخبار بازار رمزارزها را در صفحه ارز دیجیتال تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات