خودروهای مونتاژی سامانه یکپارچه خودرو قیمت خودرو عرضه اولیه
پیشنهاد سردبیر : بررسی وضعیت بازار سهام در نیمه نخست سال/ یک هیچ به نفع بورس!
تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

رشد بی‌سابقه رمزارزهای تبهکار / پوتین با کریپتو چه کرد؟

هفتگی 2 8

از زمان شروع جنگ روسیه و اوکراین، ارزهای دیجیتالی که تراکنش‌های ارز دیجیتال خصوصی را محقق می‌کنند به شدت رشد کردند.

به گزارش تجارت‌نیوز، ارزهای دیجیتال مونرو و زی‌کش در میان فعالان بازار به ارزهای دیجیتال محبوب تبهکاران معروف هستند. تراکنش‌های این ارزهای دیجیتال به هیچ وجه قابل رهگیری نیست و برای همین کسانی که قصد انجام پولشویی و انتقال پول به صورت غیرقانونی دارند از این ارزهای دیجیتال استفاده می‌کنند.

بعد از حمله روسیه به اوکراین کمک‌های زیادی از طریق ارزهای دیجیتال به اوکراین رسید. براساس برخی از گزارش‌ها حدود ۷۰ میلیون دلار ارز دیجیتال به اوکراین اهدا شد.

بعد از حمله روسیه به اوکراین، آمریکا و کشورهای اروپایی روسیه را تحریم کردند. تحریم‌های بانکی و نفتی گمانه‌زنی‌ها در مورد استفاده روسیه از رمزارزها برای فرار از تحریم را زیاد کرد. حتی شبکه اجرای جرائم مالی آمریکا (FinCEN) دیروز به موسسات مالی هشدار داد که مراقب تلاش‌های احتمالی روسیه برای دور زدن تحریم‌ها باشند.

رشد بی‌سابقه ارزهای تبهکار

اما به نظر می‌رسد روسیه از رمزارزهایی استفاده می‌کند که کسی توانایی رهگیری یا متوقف کردن آن‌ها را ندارد. در سال ۲۰۲۱ بسیاری از صرافی‌ها ارز دیجیتال مونرو و زی‌کش را به دلیل غیرقابل رهگیری بودن از لیست ارزهای قابل معامله خود حذف کردند و این موضوع باعث ریزش سنگین این ارزها شد. اما این ارزها حالا دوباره رشد کردند و به رتبه‌های بالا در بازار رمزارزها رسیدند.

ارز دیجیتال مونرو از زمان حمله روسیه به اوکراین بیش از ۵۰ درصد رشد کرده و به رتبه ۳۷ بازار رمزارزها رسیده است. ارزش معاملات این ارز دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۴۰۰ درصد افزایش پیدا کرده است. این ارز خریدهای سنگینی دارد که بعید است از سمت اشخاص حقیقی باشد. ارزش بازار این ارز هم نزدیک به یک میلیارد دلار افزایش پیدا کرده است.

زی‌کش هم از زمان حمله روسیه به اوکراین بیش از ۷۰ درصد رشد کرده و به رتبه ۵۱ بازار رمزارزها رسید. ارزش معاملات این ارز دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۱۲۰ درصد افزایش پیدا کرده است. ارزش بازار این ارز دیجیتال هم حدود ۵۰۰ میلیون دلار رشد کرده است.

به نظر می‌رسد از زمان تحریم‌های نفتی خرید ارزهای دیجیتال تبهکار افزایش یافته است.

هفتگی 2 9

آخرین اخبار رمزارزها را در صفحه ارز دیجیتال تجارت‌نیوز بخوانید.

 

 

نظرات