خودروهای مونتاژی سامانه یکپارچه خودرو قیمت خودرو عرضه اولیه
پیشنهاد سردبیر : بررسی وضعیت بازار سهام در نیمه نخست سال/ یک هیچ به نفع بورس!

کاهش قیمت بیت‌کوین رکورد زد/  ارزش بیت‌کوین از این هم کمتر می‌شود؟

کوین 3

قیمت بزرگ‌ترین ارز دیجیتال پس از ۱۰ ماه دوباره به کمتر از ۳۰ هزار دلار رسید. این قیمت نسبت به روزهای گذشته کمی بالاتر آمده، اما احتمال ریزش آن وجود دارد.  ارزش بیت‌کوین از این هم پایین‌تر می‌آید؟

به گزارش تجارت‌نیوز، بازار بیت‌کوین و به تبع آن کلیت بازار رمزارزها همچنان نزولی است. قیمت بزرگ‌ترین ارز دیجیتال اخیرا پس از حدود ۱۰ ماه دوباره به کمتر از ۳۰ هزار دلار درصد رسید. اگرچه این قیمت حالا کمی بالاتر آمده، اما احتمال ریزش هنوز وجود دارد.

براساس گزارش دیجیاتو، قیمت بیت‌کوین که کمی بیشتر از یک ماه پیش تا ۴۸ هزار دلار بالا رفته بود، حالا مدتی است که در سراشیبی ریزش افتاده.

بزرگ‌ترین رمزارز بازار چند روز پیش به زیر ۳۵ هزار دلار رفت. پس از کمی تنفس گرفتن، حالا با سرعت بیشتری خط حمایتی ۳۰ هزار دلار را شکسته است.

ارزش بیت‌کوین تا کجا پایین می‌آید؟

ریزش قابل توجه بیت‌کوین فقط تحت تاثیر یک عامل نیست. با این حال، تصمیم مهم بانک مرکزی آمریکا در خروج از سیاست نرخ بهره صفر در وقوع شرایط فعلی بی‌تاثیر نیست.

ایالات متحده در دوره همه‌گیری کرونا تصمیم گرفت که برای کمک به شرایط اقتصادی نرخ بهره را نزدیک به صفر نگه دارد.

در نتیجه، حفظ پول نقد در حساب‌های بانکی دیگر منطقی به نظر نمی‌رسید و خیلی‌ها به بازارهای مختلف روی آوردند.

ولی هفته گذشته نرخ بهره در بزرگ‌ترین جهش خود از آغاز دهه ۲۰۰۰ حدود نیم درصد افزایش یافت. علاوه بر آن، اتفاقات دیگری مثل حمله روسیه به اوکراین شرایط بسیاری از بازارها را متلاطم کرد.

در نتیجه، معامله‌گران کمتری حاضر به پذیرش ریسک بازار رمزارزها بودند و دست به فروش بیت‌کوین زدند.

قیمت بیت‌کوین در مهر ماه سال گذشته تا سقف تاریخی ۶۹ هزار دلار بالا رفت. در حال حاضر بیش از نیمی از ارزش خود را از دست داده است. سرمایه‌گذارن نیز از بابت ریزش‌های بیشتر نگرانند.

این ارز دیجیتال آخرین بار ۳۰ تیر پارسال در قیمتی پایین‌تر از ۳۰ هزار دلار معامله شده بود.

اگرچه معامله‌گران اکنون مشغول داد و ستد این رمزارز در حوالی ۳۱ هزار دلار هستند، اما اگر قیمت دوباره به زیر ۳۰ هزار دلار برود، ریزش تا محدوده ۲۸ هزار دلار دور از انتظار نخواهد بود.

نظرات