سقوط بی‌سقوط! / احتمال بازگشت بیت‌کوین چقدر است؟ – تجارت‌نیوز
خودروهای مونتاژی سامانه یکپارچه خودرو قیمت خودرو عرضه اولیه
پیشنهاد سردبیر : مسعود کرباسیان: برنامه هفتم توسعه ابتدا و انتها ندارد/ قیمت بنزین باید عادلانه شود
تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

سقوط بی‌سقوط! / احتمال بازگشت بیت‌کوین چقدر است؟

کوین 8

اکثر پیش‌بینی‌ها از بیت‌کوین نزولی است این ارز دیجیتال در محدوده ۳۴ هزار دلار معامله می‌شود اما برخی کارشناسان عقیده دارند احتمال بازگشت بازار وجود دارد.

به گزارش تجارت‌نیوز، «خرس‌های بیت‌کوین می‌توانند به آرزوی خود برسند و بیت‌کوین را به زیر ۳۰ هزار دلار بکشانند اما حالا وقتش نیست. بعید نیست که قبل از اینکه بیت‌کوین به زیر ۳۰ هزار دلار ریزش کند تا ۱۰۰ هزار دلار رشد کند.» شاید این پیش‌بینی کمی غیرواقع به نظر برسد.

اگر سال ۲۰۱۹ در بازار رمزارزها فعال بودید احتمالا یادتان هست که دقیقا وقتی که همه انتظار سقوط بازار را داشتند بیت‌کوین ناگهان حرکت کرد. یا در مارس ۲۰۲۰ درحالی که روندی صعودی داشت به ناگهان ریزش کرد.

این استدال کریدیبل، تحلیلگر معروف ارزهای دیجیتال برای احتمال برگشت بازار است. او عقیده دارد که براساس استراتژی امواج الیوت ما باید منتظر موج پنجم، که می‌تواند بیت‌کوین را به ۱۰۰ هزار دلار برساند باشیم.

«هیچ تعجبی ندارد که بعد از رکوردهای تاریخی در نوامبر ۲۰۲۱ شاهد کاهش قیمت‌ها باشیم. اما حالا فکر می‌کنم که ریزش به زیر محدوده ۳۰ هزار دلار بعید است. من فکر می‌کنم که پایین‌ها را فعلا دست نخورده رها می‌کنیم.»

یک موضوع مهم در تحلیل تکنیکال این است که یک تکنیکال علم بازگشت روند است اما امواج الیوت می‌گویند که دلیلی ندارد که هر اتفاقی که در گذشته افتاده است در آینده تکرار شود. برای همین است که الیوت استراتژی‌ای برای پیش‌بینی بازگشت‌های ناگهانی است.

سقوط بی‌سقوط؟

یک شرکت تحلیل داده به نام cryptoQuant هم نتیجه‌گیری کریدیبل را تایید کرد. این شرکت بعد از بررسی موج ورود به صرافی‌های ارز دیجیتال استدلال کرد که نهنگ‌ها خود را برای فروش آماده نکردند. این شرکت ادعا کرد که از ماه ژانوئه جریان‌های ورودی ارزهای دیجیتال به شدت کاهش یافته و خرج‌های خروجی از صرافی شدت گرفته است.

از طرفی مایک مک‌گلون، تحلیلگر ارزهای دیجیتال بلومبرگ عقیده دارد که ریزش بیت‌کوین می‎‌تواند این ارز دیجیتال را به سمت ۱۰۰ هزار دلاری شدن سوق دهد. همین چند وقت پیش بود که این تحلیلگر در بلومبرگ گزارشی نوشت که چشم‌انداز بلندمدت بیت‌کوین را صعودی نشان می‌داد.

«اگرچه احتمال ریزش بیت‌کوین زیاد است اما به نظر می‌رسد که این دارایی دیجیتال در نهایت راه خود را در آب‌های متلاطم پیدا می‌کند.»

نزول پررنگ‌تر از صعود!

اگرچه دیدگاه‌های مثبتی در رابطه با بیت‌کوین وجود دارد اما احساسات بازار سراسر نزولی است. اگر واقع‌بین باشیم هم پیش‌بینی‌ها از نزول بازار بیشتر هستند. برخی می‌گویند کف قیمت بیت‌کوین ۲۳ هزار دلار است و برخی دیگر ۳۰ هزار دلار را کف بازار می‌دانند. همین چند روز پیش بود که بلومبرگ در گزارشی ادعا کرد که بهترین قیمت برای خرید بیت‌کوین ۲۷ هزار دلار است.

احتمال می‌رود که اگر ریزش شدید باشد بازار به خواب برود. این یعنی زمستان بازار رمزارزها. آخرین زمستان بازار سال ۲۰۱۷ بود و اصلا بعید نیست که دوباره زمستان ارزهای دیجیتال فرابرسد.

آخرین اخبار رمزارزها را در صفحه ارز دیجیتال تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات