نوسانات قیمت بیت‌کوین/ بازار رمزارز ها در بی‌تصمیمی قرار دارد! – تجارت‌نیوز
خودروهای مونتاژی سامانه یکپارچه خودرو قیمت خودرو عرضه اولیه
خبر مهم : اقدام حقوقی علیه دولت روحانی به دلیل عدم پیگیری پول های بلوکه شده ایران
تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

نوسانات قیمت بیت‌کوین/ بازار رمزارز ها در بی‌تصمیمی قرار دارد!

کوین 14

نمودار قیمتی بیت‌کوین از روز قبل تا کنون، با وجود نوسان‌هایی که تجربه کرد هنوز در محدوده ۲۱ هزار و ۵۰۰ به سر می‌برد. به نظر می‌رسد، بازار رمزارز ها در بی تصمیمی قرار دارد!

فرناز حیدری/ به گزارش تجارت‌نیوز، نمودار قیمتی بیت‌کوین از روز قبل تا کنون، با وجود نوسان‌هایی که تجربه کرد هنوز در محدوده ۲۱ هزار و ۵۰۰ به سر می‌برد. در نمودار روزانه آخرین کندل بسته شده یک کندل دوجی (کندلی که بدنه بسیار کوتاه مانند خط و سایه‌های بلند دارد) بوده. در واقع، روند حرکت قیمت از ۲۱ هزار و ۶۰۰ شروع شده و به ۲۲ هزار و ۵۰۰ رسیده است. سپس تا ۲۱ هزار ۲۰۰ کاهش و مجددا تا ۲۱ هزار و ۵۷۰ افزایش پیدا کرده است.

کندل دوجی بیت‌کوین در تایم فریم روزانه

اما با وجود نوسان‌های زیاد در طول یک روز، برآیند حرکت تنها کمتر از ۵۰ واحد، کاهش قیمت بوده است. همانطور که قبلا گفته شد تشکیل کندل دوجی نشان از بی‌تصمیمی بازار دارد. عدد اندیکاتور آر اس آی صحه‌ای بر بی‌تصمیم بودن بازار برای رشد و یا نزول بازار می‌گذارد، عدد این این اندیکاتور در محدوده ۵۰ نوسان دارد.

تایم‌فریم یک ساعته بیت‌کوین

در تحلیل کوتاه‌مدت‌تر با تایم‌فریم یک ساعته، نمودار قیمتی بیت‌کوین یک الگوی ادامه دهنده وج یا همان مثلث تشکیل داده است. روند قبل از تشکیل وج صعودی بوده و احتمال شکست خط روند نزولی یا به عبارت دیگر شکست مثلث رو به بالا محتمل‌تر است.

مقاومت پیش روی این نمودار، محدوده ۲۲ هزار و ۹۰۰ است که بیت‌کوین در حدود ۲۵ روز گذشته زیر این مقاومت نوسان داشت. در صورت شکست این ناحیه می‌توان در انتظار افزایش قیمت تا محدوده ۲۵ نیز باشیم.

بیت‌کوین
مثلث تایم‌فریم یک ساعته بیت‌کوین

نمودار قیمتی اتریوم

همینطور نمودار قیمتی اتریوم در تایم‌فریم یک ساعته، توانسته بود یک روند صعودی کوتاه‌مدت را تشکیل بدهد که دیروز این روند شکسته شد. امروز کندل‌های تشکیل شده در نمودار قیمتی یک ساعته اتریوم، در پشت مقاومت خط ترند شکسته شده قرار دارند. اما روند حرکتی موفق به عبور از این مقاومت نشده و از هزار و۲۵۰ تا محدوده هزار و ۲۱۰ کاهش یافته است.

اتریوم
خط روند صعودی شکسته شده اتریوم

 

چارت ترس و طمع بازار کریپتوکارنسی

این چارت نشان می‌دهد وضعیت احساسی سرمایه‌گذاران از چندی قبل بهبود پیدا کرده و میزان ترس کاهش یافته. اما هنوز شاخص ترس و طمع روی ۲۴ بوده و نشان‌دهنده ترس سرمایه‌گذاران است.

به طور کلی در تحلیل بازار کریپتوکارنسی در دید بلندمدت، باید انتظار یک تریدینگ رنج یا روند خنثی را برای چند هفته آینده داشت. پس از اتفاقی که برای شبکه ترا افتاد و ریزش بازار، اعتماد سرمایه‌گذاران نسبت به این بازار کاهش یافته است. آنها برای اعتماد مجدد به این بازار، نیاز به زمان دارند.

رمزارز
شاخص ترس و طمع در بازار رمزارز

نظرات