خودروهای مونتاژی سامانه یکپارچه خودرو قیمت خودرو عرضه اولیه
پیشنهاد سردبیر : بررسی وضعیت بازار سهام در نیمه نخست سال/ یک هیچ به نفع بورس!
تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

بیت‌کوین ۲۵۰ هزار دلاری!/ پیش‌بینی عجیب رشد در میان خون‌ریزی

کوین 12

در میان خون‌ریزی شدید بازار رمزارزها مدیرعامل یک شرکت سرمایه‌گذاری پیش‌بینی می‌کند که بیت‌کوین پتانسیل رشد تا ۲۵۰ هزار دلار را دارد.

به گزارش تجارت‌نیوز، در حالی که بیت‌کوین به شدت بی‌ثبات است و زیر ۳۰ هزار دلار معامله می‌شود، مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری VanEck نسبت به رشد قیمت این ارز دیجیتال بسیار خوشبین است. براساس گزارشی که توسط نشریه اقتصادی Barron’s منتشر شد مدیرعامل این شرکت ادعا کرد که بیت‌کوین پتانسیل رشد ۷۳۲ درصدی از سطوح فعلی را دارد. این یعنی این ارز دیجیتال می‌تواند ۲۵۰ هزار دلاری.

بیت‌کوین ۲۵۰ هزار دلاری این معنی را دارد که ارزش بازار این ارز باید حداقل به نصف ارزش بازار طلا برسد. البته فکر نکنید که قیمت این ارز قرار است به همین زودی‌ها شش رقمی شود. این مدیرعامل بازده زمانی بیت‌کوین ۶ رقمی را حدود چندین دهه اعلام کرده است.

«بیت‌کوین عرضه محدودی دارد و این می‌تواند به سرعت افزایش قیمت این ارز اضافه کند. از طرفی این افزایش برای امروز و فردا نیست و ممکن است دهه‌ها طول بکشد. تعیین بازده زمانی مشخص برای بازار رمزارزها تقریبا غیرممکن است.»

اما سوال اینجاست که چه چیزی باعث افزایش قیمت رمزارزها می‌شود؟ این گزارش ادعا می‌کند که در یک صورت بیت‌کوین ۶ رقمی می‌شود آن سرمایه‌گذاری نهادهای بزرگ دولتی در سراسر جهان است. وقتی دولت‌ها به رمزارزها به عنوان یک دارایی مهم و مفید نگاه کنند این ارز قابلیت افزایش قیمت را پیدا می‌کند.

طلا یا بیت‌کوین؟

شرکت VanEck بیش از ۸۰ میلیارد دلار دارایی تحت مدیریت دارد و هر روز ذخایر رمزارزی خود را افزایش می‌دهد. این شرکت عقیده دارد که بیت‌کوین تهدیدی برای سلطه طلا محسوب می‌شود.

«بخشی از تقاضای طلا به ارزهای دیجیتال سرازیر شده و این موضوع یعنی رقیب سرسخت طلا در حال ظهور است…»

در طول تاریخ طلا همیشه دارایی اصلی بود و مردم گاهی نقره و سایر فلزات را هم می‌خریدند. حالا افرادی که به دنبال ذخیره ارزش هستند بیت‌کوین را هم در گزینه‌ها دارند. البته ارزهای دیجیتال هنوز در مراحل اولیه هستند و روند صعودی بازار در آینده چشم‌گیر خواهد بود.

آخرین اخبار رمزارزها را در صفحه ارز دیجیتال تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات