چشم انتظار قانون!/ مهم‌ترین محرک بیت‌کوین – تجارت‌نیوز
خودروهای مونتاژی سامانه یکپارچه خودرو قیمت خودرو عرضه اولیه
پیشنهاد سردبیر : مسعود کرباسیان: برنامه هفتم توسعه ابتدا و انتها ندارد/ قیمت بنزین باید عادلانه شود
تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

چشم انتظار قانون!/ مهم‌ترین محرک بیت‌کوین

کوین 3

این روزها که بازار رمزارزها روندی نزولی دارد برخی می‌گویند که بزرگ‌ترین محرک بیت‎کوین برای قیمت‌های بالا قانون‌گذاری رمزارزها است.

به گزارش تجارت‌نیوز، کوین اولری، سرمایه‌گذار معروف آمریکایی عقیده دارد که شفافیت و قانون‌گذاری بازار رمزارزها بی‌ثباتی بازار را از بین می‌برد. او عقیده دارد که مقررات می‌تواند به گسترش بازار کمک کند. ستاره باشگاه شارک تانک در رویداد DC Blockchain summit سخنرانی خود را با این استدلال تمام کرد: صندوق‌ها معتبر خانگی و صندوق‌های بازنشستگی منتظر شفاف شدن قوانین از سوی تنظیم‌کننده‌ها هستند تا بخشی از سرمایه خود را به بیت‌کوین اختصاص دهند.

«اگر مقررات را سریع‌تر تنظیم می‌کردیم بازار وضع بهتری پیدا می‌کرد. من موسسات و نهادهای زیادی می‌شناسم که مدیران فعال در بازار رمزارزها دارند. اگر مقررات داشتیم موسسات دولتی و نیمه دولتی زیادی به بازار رمزارزها وارد می‌شدند. سرمایه عظیمی به بازار رمزارزها منتقل می‌شد و این می‌توانست بازار را گسترش دهد.»

او در این سخنرانی در رابطه با ممنوعیت کار ماینرهای استخراج بیت‌کوین گفت: نیویورک یک امضا تا ممنوعیت استخراج بیت‌کوین فاصله دارد. ممنوعیت استخراج بیت‌کوین یک عمل ناآگاهانه است. ما مقدار زیادی برق آبی استفاده نشده برای روز مبادا داریم اما آن‌ها ترجیح می‌دهد از آن استفاده نکنند.

اولری استدلال می‌کند که مقررات برای بازار رمزارزها افزایش تقاضا را به دنبال دارد. افزایش تقاضا هم باعث افزایش قیمت‌ها می‌شود. از طرفی ورود صندوق‌های بزرگ دولتی به بیت‌کوین نوسانات زیاد بازار را کم می‌کند. قانون‌گذاری ورود سرمایه سنتی به بازار رمزارزها را تسهیل می‌کند و این سرمایه می‌تواند بازار را تغییر دهد. اگر صندوق‌های دولتی مدتی در بازار رمزارزها فعالیت کنند و سود این بازار را بچشند مطمئن باشید بیشتر به سمت بازار حرکت می‌کنند.

پیش‌بینی‌های زیادی وجود دارد که در صورت قانون‌گذاری قیمت بیت‌کوین از ۱۰۰ هزار دلار بالاتر می‌رود. زیرا سرمایه سنتی هم به بازار روانه می‌شود.

آخرین اخبار رمزارزها را د صفحه ارز دیجیتال تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات